Liverpool'un eski forveti Sadio Mane, bir süredir birlikte olduğu 18 yaşındaki kız arkadaşı Aisha Tamba ile ülkesi Senegal'de özel bir törenle evlendi. 

Düğünün 7 Ocak'ta Dakar'ın bir bölgesi olan Keur Massar'da, 13 Ocak'ta başlayacak Afrika Uluslar Kupası'na günler kala gerçekleştiği öğrenildi.

Senegal medyasında yer alan iddialara göre, 18 yaşındaki Aisha'nın, Al Nassr'da forma giyen 31 yaşındaki yıldızla ne kadar süredir birlikte oldukları bilinmiyor. Yasal evlilik yaşı 16 olan Senegal'de eğitim gören Aisha'nın, okul masraflarını da Mane'nin karşıladığı iddia edildi.

Düğünün fotoğrafları, fotoğraf şirketi '@Magvision_Evens_Officiel' tarafından Instagram'da yayınlandı. Fotoğraflarda, Senegal'in Casamance bölgesinde büyüyen ve bir mimarın kızı olan Aisha ve Mane el ele tutuşup poz verirken görülüyor.

"EŞİM SOSYAL MEDYADA OLMAYACAK"

Liverpool'da geçirdiği süre boyunca Mane hiçbir ilişkisini kamuoyuna açıklamamış ve Aisha'yı bir sır olarak saklamıştı. Aisha'nın, Mane gibi Müslüman olduğu ifade edildi.

Mane, evlenmek isteyeceği kişinin hakkında 2022'de şu ifadeleri kullanmıştı: 

Birçok kızın bana neden evlenmediğimi sorduğunu gördüm, ama üzgünüm vaktinizi boşa harcıyor olabilirsiniz. Evleneceğim kadın sosyal medyada olmayacak. Tanrı'ya saygı duyan ve iyi dua eden bir kadınla evlenmek istiyorum. Herkesin kendi aşk seçimini yapma yolu vardır.

Sports Brief'e göre, futbolcu, Aisha'yı ilk kez 16 yaşındayken gördü ve o sırada herhangi bir şekilde iletişim kurmadı. Ancak Mane'nin niyetini, amcasına ilettiği ve bunun da nihai birlikteliklerine yol açtığı öğrenildi.