Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumuna dair son tahminlerini yayınladı. Bugün Kahramanmaraş, Hatay ve Osmaniye çevrelerinde kuvvetli, Antalya'nın doğu, Mersin'in batı kesimlerinde yer yer kuvvetli sağanak bekleniyor. Yarın özellikle Marmara Bölgesi'nde yer yer kuvvetli rüzgarın etkili olacağı tahmin ediliyor. 

DEPREM BÖLGESİ İÇİN SAĞANAK UYARISI

Son değerlendirmelere göre bu gece saatlerinden itibaren Antalya’nın doğu ilçeleri ile Kaş, Finike, Demre ilçeleri ve Mersin'in batı ilçelerinde yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli, Antalya merkez ile Salı günü sabah saatlerinden itibaren Adana’nın doğusu, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Yağışların genellikle 1500 m üzeri yüksek kesimlerde, Kahramanmaraş’ın kuzeyinde 1100 m üzeri yükseklerde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Kuvvetli yağışlarla birlikte sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar, başta Konya-Antalya karayolunun Alacabel mevkisi olmak üzere yüksek kesimlerde buzlanma gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmekte.

HAFTA SONU SICAKLIKLAR DÜŞÜYOR

Cuma günü yurt geneline yayılması beklenen yağışlarla beraber pazar günü hava sıcaklıkları, önceki günlere kıyasla hissedilir oranda düşecek. Sıcaklık düşüşü yurdun kuzeybatı kesimlerinde daha etkili olacak.