Sağlık Bakanlığı kura çekimi ile 3 bin 250'si güvenlik görevlisi, 3 bin 550'si temizlik görevlisi olmak üzere 8 bin kişi istihdam edilecek. İlk gün kur çekimi Adana ili ile başladı, Kırşehir ile tamamlandı. Sonuçlar aynı gün internet üzerinden yayınlandı.

SAĞLIK BAKANLIĞI KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Sağlık Bakanlığı kur çekimi 4 Nisan tarihlerinde yapılacak.

4 Nisan 2024 Perşembe günü gerçekleştirilecek olan Sağlık Bakanlığı kura çekimi saat 10:30'da 10:30'da Kocaeli ili ile başlayarak il trafik koduna göre sıra ile çekilecek olup, en son Düzce ili için çekiliş programları tamamlanacak.

SAĞLIK BAKANLIĞI KURA ÇEKİMİ CANLI İZLE

SAĞLIK BAKANLIĞI KURA ÇEKİMİ CANLI NASIL İZLENİR?

Kura Çekilişi Bakanlığının YouTube kanalı üzerinden (https://www.youtube.com/user/SaglikBakanligi) canlı olarak yayınlanacak, kuraya ait olanların alınması yasaktır.

SAĞLIK BAKANLIĞI KURA SONUÇLARI TARİHİ BELLİ OLDU

Sağlık Bakanlığı ders sonuçları aynı gün saat 20:00'den sonra https://iscisonuc.saglik.gov.tr ​​internet adresinden açıklanacaktır.

KURA ÇEKİMİ HANGİ İLLER İÇİN YAPILACAK MI?

4 Nisan 2024 (Perşembe) günü kur çekilişi yapılacak olan illerde:

Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce. 

SAĞLIK BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI KADRO VE BRANŞ DAĞILIMI 

Sürekli işçi kadrolarının meslek ve kadro sayısına göre dağılımları şöyle: 

Bilgisayar sistem kurulum bakım onarım ve arıza giderme elemanı (84), biyomedikal cihaz teknolojileri servis destek elemanı (127), elektrikçi (Genel) 144, ısıtma ve sıhhi tesisatçı (143), inşaat boyacısı (64), klinik destek elemanı (600), güvenlik görevlisi (3 bin 250), marangoz (32), oto bakım onarımcısı-otomotiv mekanikçisi (2), oto elektrikçisi (2), otomotiv kaportacısı (2), temizlik görevlisi (3 bin 550).