Instagram hesabından video paylaşan Şahan Gökbakar, yeni bir tiplemeyle şunları söyledi:

"Halbuki biz bütün İstanbul genelinde iznimizi almıştık, bizi kim ifşaladı acaba yerimizi belli etti de belediye bizi attı? Neyse arkadaşlar şimdi yenisi çekilecek. 15 kişilik ekibe ihtiyacımız var. Amca, yaşlı, genç, dinamik, öğrenci, ev hanımı herkes gelsin. Duman çıkması için de bir sivrisinek ilaçlama ekibiyle anlaştık, o da arkadan gazı verecek. Arkadaşlar maalesef hepinizi kabul etmemiz mümkün değil. Üzülmeyin arkadaşlar çünkü reklam kampanyaları daha çok olacak. Mesele önümüzdeki hafta metrobüsleri .ok götürüyor kampanyası yapacağız."

NE OLMUŞTU?

SÖZCÜ yazarı İsmail Saymaz bugünkü yazısında kumpas olayını şu sözlerle anlattı:

Olay şöyle: AK Parti, filmin çekim izni için 9 Ocak’ta İstanbul Valiliği’ne başvuruyor. Valilik 11 Ocak'ta izin veriyor.

Çekimi Mars Medya Sanayi Ticaret Limited Şirketi'nin yapacağı belirtiliyor. Valiliğin yazısında şu ifadeler yer alıyor:

"31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi'nin seçim kampanyaları kapsamında ilimiz genelinde yapılacak çalışmalar için ilgi yazıda belirtilen tarihlerde drone ve video çekimlerinin gerçekleştirilmesi valiliğimizce uygun görülmüştür."

Valilik öyle geniş bir izin vermiş ki, tüm İstanbul AK Parti'nin film platosuna çevrilmiş.

SUÇÜSTÜ YAKALANDILAR

Şirket izin aldıktan sonra filmi çekmek için  Beykoz - Kavacık bölgesinde çalışan 34 TL 4737 plakalı özel halk otobüsünü günlük 15 bin TL'ye kiralıyor. 

Otobüsün sahibi 12 Ocak'ta aracı arızalı göstererek, sefere çıkarmayıp çekim için Avrupa Yakası'ndaki Bahçeköy'e gönderiyor.

Film seti yol kenarında kurulmuş. Oyuncular, figüranlar, kameralar, ışık, ses sistemi; hepsi tamam. 

Otobüs senaryo gereği bozulmuş gibi yol kenarına çekilmiş. Arkasından numaradan dumanlar çıkıyor. 

Yolcular otobüsü itmek için bekliyor. Ulaşım çilesi çeken İstanbulluları oynayacaklardı ki... Suçüstü yakalandılar.

Çünkü çekim için beklenirken, bir İETT şöförü tarafından fark edildiler. Şöför işkillenip İETT'ye haber verince kumpas çöktü.

İETT, derhal soruşturma başlattı.