Adana İl Emniyet Müdürlüğü Spor Şube Müdürlüğü, Yeni Adana Stadı'nda 30 Mayıs'ta oynanan Sakaryaspor-Bodrum FK play-off finali öncesinde dikkat çeken bir olayla karşılaştı. Reklam panolarının altında saklanmış bir çanta içerisinde çok sayıda meşale, sis bombası ve torpil bulunması üzerine soruşturma başlatıldı.

Polis ekipleri, stadın güvenlik kameralarını inceledi ve çantanın Sakaryaspor malzeme sorumlusu O.K. tarafından stada getirildiğini tespit etti. Çantanın, soyunma odası girişinde stat reklam panosu görevlileri N.S. ve H.A.'ya teslim edildiği belirlendi.

Reklam panosunun altına çantayı saklayan görevliler N.S. ve H.A., polis tarafından gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğü'nde ifadeleri alınan şüpheliler, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Olayla ilgili olarak malzeme sorumlusu O.K.'nin ifadesinin Sakarya'da alınacağı bildirildi.

MAÇA ARA VERİLMİŞTİ

Sakaryaspor-Bodrum FK play-off final maçının ilk dakikasında, Sakaryaspor taraftarlarının bulunduğu tribünlerden sahaya yanıcı maddeler atıldı. Bu olay üzerine hakem Abdulkadir Bitigen, oyunu durdurarak anons yapılmasını sağladı.

Sahaya atılan maddelerin temizlenmesi sonrasında, yaklaşık 5 dakika ara verilen maç, hakem Abdulkadir Bitigen'in atışıyla yeniden başladı.

Normal süresi 1-1 biten ve uzatmalara giden maçta, Sakaryaspor'u 3-1 mağlup eden Bodrum FK, Süper Lig'e yükselen üçüncü takım olma başarısını gösterdi.