Kasımpaşa Teknik Direktörü Sami Uğurlu, Fenerbahçe'ye 2-1 kaybettikleri karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu. Maça damga vuran penaltı pozisyonu ile ilgili konuşan Uğurlu karara tepki gösterdi. 

"Planlarınız ne doğrultuda doğru tuttu?" sorusuna cevap veren Sami Uğurlu, "Cevabı çok net, bütün Türkiye biliyor. Fenerbahçe'nin tedirgin çıkacağını biliyorduk, çok güçlü bir orta sahamız var. Sadiku bizi 1 kişi fazla oynattı. Fenerbahçe'nin defans ağırlıklı bir kadroyla çıkacağını biliyorduk. İlk yarının tamamında oyuna hakim olan bir Kasımpaşa vardı" dedi.

'TOPUN YÖNÜ DEĞİŞMİYOR'

Uğurlu sözlerine şu şekilde devam etti; ''Karşıda çok ciddi emek sarf eden bir takım var. Ligin en az bütçeli takımı. Bu bütçeyle bu oyunu oynayan takım saygıyı hak ediyor. Basından bu saygıyı görüyoruz ama bazı yerlerden göremiyoruz. Maçın sonunda Tadic'in Hajradinovic'in ayağına bastığı pozisyon var. En az sarı kart, kırmızı bile olabilir. Ben penaltı bulamadım. Seminerde defalarca anlatıldı. El doğal pozisyonda. Hiçbir şekilde topun yönü değişmiyor. Bir şeylerin arandığını net bir şekilde gördük."

'BİZE İZİN VERİLMİYOR'

Sami Uğurlu son olarak, "Ceza almak istemiyorum, kimseyi zor durumda bırakmak da istemiyorum ama bu kadar da aranmaz. Karşıda kendi için, Avrupa kupaları için oynayan bir takım... Bu yüzden izlenirlik azalıyor, Avrupa'da başarı gelmiyor. Avrupa'da destekleyen kimse yok. Rüzgarı arkanıza alamıyorsunuz. Pozisyon öncesi frikik veriyor. Nuno Da Costa'nın ayağına darbe var. Ön tarafta dokundurtmuyor. Bir şeyler bulunacak dedik, belli. Maalesef izin vermediklerini söyleyebilirim. Üzerine gelmeye başlıyorlar bir şekilde. Elimizi vicdanımıza koymamız gerekiyor. Böyle galibiyetler... Bilmiyorum galibiyet güzel tabii ama... İşin tadı çok fazla olmuyor bu şekilde" dedi.