Trendyol Süper Lig'de kümede kalma savaşı veren Samsunspor'da başkan Yüksel Yıldırım, 2-0 yenildikleri Galatasaray maçı sonrasında açıklamalarda bulundu.

Açıklamaları gündeme damga vuran Yüksel, "Fenerbahçe bize 1 puan verdiyse, aptallığından verdi" ve "Türkiye'de şike var dedim. Benim şampiyonluğum çalındı dedim. Kimse beni dinlemedi. Ben böyle bir adamken, şimdi gidip de Galatasaray'a vereceğim maçı, böyle bir şey olabilir mi?" ifadelerini kullandı.

"ALİ KOÇ'TAN 3 TANE OYUNCU İSTEDİM, VERMEDİ"

Yüksel, sosyal medyada eski Galatasaraylı oyuncular Okan Kocuk, Taylan Antalyalı ve Emre Kılınç'ın sarı-kırmızılılarla ile oynanan maçtaki performanslarının eleştirilmesiyle başlayan polemik için, "Söyleyecek bir şey yok ki, aptallık. Fenerbahçeliler saldırıyor. Biz maça puan ya da puanlar almak için çıkacağız dedim. Küme düşmemeye oynuyoruz, Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray bizim rakibimiz değil ama alacağımız 1 puan altın değerinde, 1 puan bizi kümede tutar dedik. Daha ilk dakikalarda 2 tane saçma gol yedik. Ondan sonra millet biz Fenerbahçe'den 1 puan aldık diye bizde üç tane Galatasaraylı futbolcu oynuyor. Bunun ikisi bizim satın aldığımız oyuncular. Bir tanesi kiralık Taylan. Fenerbahçeliler saldırıyor. Ben Ali Koç'tan 3 tane oyuncu istedim, vermedi. Galatasaray'dan oyuncu alıp da Fenerbahçe'ye karşı oynayınca böyle bir şeyler söylenmesi çok ayıp şeyler." dedi.

"TAMAM KADRO DIŞI BIRAKAYIM, KİM OYNAYACAK?"

Markus Gisdol'un yaptığı bir kadro. Ben saygı duymak zorundayım. Ben karışan bir başkan değilimdir. Yenildik, çok kötü oldu bizim için. Medya ya da taraftar grupları bunun altında bir şey aramasın. Samsunsporlular da saldırıyor. Kadro dışı bırak... Tamam 3'ünü kadro dışı bırakayım, kim oynayacak? Küme mi düşeyim? Ayıp denen bir şey var. Biz temiz futbol için ülkede bağıran bir numaralı başkan benimdir. Belki beni fazla ciddiye almıyorlar. Büyük camia olmadığımız için. Yüksek Yıldırım'ın asla geçmişinde ve yaşam tarzında ne rüşvet ne de maç satma olamaz. Ne maç alırım ne maç satarım.

"GİDİN EMRE KILINÇ'A SORUN"

Yüksel Yıldırım, "Ben maçtan çıktım direkt havaalanına gittim. Çok üzüldüm. Ben bu maçtan 1 puan bekliyordum. Maç yeni başlamış, bir korner gol oluyor. İkinci gol, defansın hatası, ondan sonra bunların ne Galatasaray ile ilgisi var ne de Fenerbahçe ile. Yapılan bir hata. Ayıp ediyorlar açık ve net. Türk futbolunu biz eğer gerçekten temiz olsun diyorsak, böyle iftira, laf söylemek olmaz. Sezonun başında Okan'ı (Kocuk) ıslıkladılar, şimdi alkışlıyorlar. Tamam çocuğun yapacağı bir şeyi yok. Suçu yok bana göre. Emre (Kılınç) kötü ortalar yaptı, daha iyisini yapabilirdi. Bilerek mi öyle yaptı, gidin ona sorun. Ben şimdi buradan yorum katarsam, farklı bir yere gider. Samsunspor camiasında asla böyle şeyler olmaz. Yüksel Yıldırım başkan olduğu sürece de olmayacak" ifadelerini kullandı.

"GALATASARAY RUHU OLAN OYUNCULAR"

Beyaz TV muhabirinin, Taylan Antalyalı ile Emre Kılınç'ın Fenerbahçe ile 1-1 biten karşılaşma sonrası takım otobüsünden Barış Manço'nun "Eğri erği, doğru doğru" şarkısıyla paylaştığı fotoğrafı sorması üzerine Samsunspor'un başkanı, ""Ben onu görmedim. Sonradan bana attılar. Bunlar siz de biliyorsunuz, Galatasaray'da oynamış, Galatasaray ruhu olan oyuncular. Bu futbolcular o takımdan ayrılınca inkar etmiyor. Fenerbahçe'den de ayrılan Fenerbahçeli olarak gidiyor. Ama yani Fenerbahçe'ye karşı oynadığında o maçı satacak diye bir şey yok.  Yaptıkları şeyi insanlar sağa sola çekiyor. Yaptıkları bana göre doğru değil. Niye doğru değil diyorum, Galatasaray geçmişine sahip 2 oyuncusun. Yapmamaları gerekiyordu ama niye yaptınız diye suçlayamam. Ona yapma, buna yapma diyemezsin" cevabını verdi. 

Yüksel, Fenerbahçe deplasmanındaki maç için de "Fenerbahçe bize 1 puan verdiyse, aptallığından verdi. Ben orada söyledim. 20 tane pozisyona girdiler, gol atamıyorsun. Ne yapalım biz kendi kalemize mi gol atacağız? Bir bir frikik attık kalecinin aptallığı girdi içeri. Başka pozisyonumuz yok. Sonra Fenerbahçe'den 1 puan aldık diye millet bize kızıyor. O zaman biz kapatalım, oynamayalım ligde." ifadelerini kullandı.

"GALATASARAYLILAR ONLARI HAİN İLAN EDECEKTİ AMA..."

Okan Kocuk, Emre Kılınç, Taylan Antalyalı hakkında açıklama yapan Yüksel Yıldırım, "Bakın bu çocukların üçünde de kötü niyet yok ama beyinleriyle kalpleri arasında çelişki olmuştur. Olmamıştır demiyorum. Sevdiği takımdır, oynadığı büyük takım, ona karşı oynamak kolay değildir. Camia baskıları, şunlar var, bunlar var... Galatasaray'a karşı gol atsalardı, Galatasaraylılar onları hain ilan edecekti ama başkaları bir şey demeyecekti. Şimdi atmadılar diye bu sefer Fenerbahçeliler hain ilan ediyorlar" dedi.