Samsunspor kulübü, FIFA'nın uyguladığı iki dönemlik transfer yasağının CAS tarafından onaylandığını ve bu yasağın İsviçre Federal Mahkemesi'nin itiraz üzerine verdiği geçici durdurma kararının kaldırılması sonucu tekrar etkinleştirildiğini duyurdu.

Kulübün yaptığı açıklamaya göre, kırmızı-beyazlı ekip, FIFA'nın kendilerine ve Türkiye Futbol Federasyonu'na gönderdiği bir yazı ile İsviçre Federal Mahkemesi'nin transfer yasağına ilişkin geçici durdurma kararını iptal ettiğini öğrendi. Bu gelişme üzerine, daha önce askıya alınan transfer yasağının yeniden uygulanmaya başladığı belirtildi.

Açıklamada, "İsviçre Federal Mahkemesi tarafından transfer yasağı kararı geçici olarak durdurulmuştu. Bunun neticesinde, kulübümüz 2023-2024 futbol sezonu kış transfer döneminde transfer yapmaya devam etmişti. FIFA tarafından bugün kulübümüze ve Türkiye Futbol Federasyonuna gönderilen yazı neticesinde, İsviçre Federal Mahkemesi, transfer yasağının geçici olarak durdurulması kararını ortadan kaldırmıştır. Bir diğer ifadeyle, askıya alınan transfer yasağı kararı yeniden aktif hale gelmiştir." ifadelerine yer verildi.

Kulüp yetkilileri, İsviçre Federal Mahkemesi'nde süren hukuki mücadeleye dikkat çekerek, sürecin halen devam etmekte olduğunu ve mahkemeden gelecek nihai karara kadar gelişmelerin yakından izleneceğini vurguladı.

Kulüp, ilerleyen dönemlerde yaşanacak gelişmeler hakkında kamuoyunu bilgilendireceklerini belirtti.