Devlet Tiyatrosu sanatçılarının Denizli’de sahneledikleri ‘Binbir Gece Masalları’ adlı oyun öncesinde sanatçılar ve oyun yönetmeni ile tartışan, bu tartışma sırasında ‘Pılınızı pırtınızı toplayıp gidin’ dediği öne sürülen PAÜ Sahne Sanatları Bölüm Başkanı Fatih Yayla görevden alındı.
Devlet Tiyatroları ve PAÜ arasındaki protokol gereği 10 yıldır üniversite yerleşkesi içindeki Hasan Kasapoğlu Kültür Merkezi’nde oyun sahneleyen sanatçılar, son oyunları sonrasında izleyicilere seslenerek Denizli’den çekildiklerini duyurmuştu.

İNCELEME BAŞLATILDI

SÖZCÜ’nün haberinden sonra Pamukkale Üniversitesi yönetimi sosyal medyadan yaptığı paylaşımda olaya ilişkin inceleme başlattığını duyurmuştu. PAÜ Rektörü Ahmet Kutluhan’ın Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı ile görüştüğü, Denizli’nin turnelerden çıkarılmamasını istediği öğrenildi. Karadağlı’nın da rektör Kutluhan’dan gelen talebe olumlu yanıt verdiği öğrenildi. Tartışmaya neden olan  akademisyen Yayla'nın bugün Rektör Kutluhan tarafından görevinden alındığı kaydedildi.