İddiaya göre yerel halk, adamın okul üniformalı 14 yaşındaki bir kız çocuğunu taciz ettiğini düşünerek polise ihbarda bulundu.

Kolombiya TV kanalı Citytv tarafından yayınlanan görüntüler, ismi açıklanmayan bir adamın, annesi olduğu belirlenen bir kadının yanında kızla el ele tutuşarak sokakta yürüdüğünü gösteriyor.

Okul üniformalı küçük kız, ayrıca küçük bir sırt çantası taşıyordu. Üçü ayrıca bir restoranda otururken de görüntülendi. Burada da pedofil adamın, kızın bacağına uygunsuz şekilde dokunduğu görüldü.

Venezuelalı kadın ve İngiliz adam tutuklanırken, ikilinin gözaltına alındıktan sonra kelepçelenerek götürülürken görüntüleri de ortaya çıktı.

MAHALLE NÖBETİNDEKİLER FARK ETMİŞ

Polis şefi German Gomez, mahalle nöbeti tarzı bir örgütün parçası olan bir kişinin, genç kız, erkek şüpheli ve gencin annesiyle ilgili tekrarlanan "anormal durum" nedeniyle kameraları kontrol ettikten sonra polise haber verdiğini söyledi.

CityTv, İngiliz şüphelinin birkaç gündür Bogota'da olduğunu ve "seks turizmi" için ülkede bulunduğunun iddia edildiğini söyledi.

Genç kız, Kolombiya Aile Refahı Enstitüsü'nün bakımına verildi. Polis, annesinin Bogota'da çocuk fuhuşu çetesi işletip yönetmediğini araştırıyor.