TBMM Genel Kurulu’nda Gençlik ve Spor Bakanlığı bütçesi üzerinde konuşan CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül “Hakemleri baskı altına almaktan vazgeçelim; Türk futbolunun sorunu maçların kötü yönetilmesi değil, kulüplerin kötü yönetilmesidir. Avrupa kulüpleri parayı altyapıya harcıyor, bizim kulüplerimiz parayı transfere harcıyor’’ dedi ve şunları söyledi:

"10 milyon nüfuslu Portekiz’den Ronaldo çıkıyor, bizim de Real Madrid gibi dünya markası bir takıma 18 yaşında transfer olan Arda Gülerlere sahip çıkmamız lazım. 20 takımlı Süper Lig’de İstanbul’un 8 takımı var. Bu, normal değil. Bursaspor, Eskişehirspor, Vanspor, Kocaelispor, Diyarbakırspor’un 1’inci ligde olmaması üzüntü verici."

DÖVİZ SIKINTISI VAR

Sarıgül yabancı futbolcu sayısının da azaltılması gerektiğini savunarak, “Ülkemizde döviz sıkıntısı var ama bakıyorsunuz kulüpler dışarıdan oyuncu alıyor, milyon dolarlar harcıyor. 8 tane yabancı oynayacağına, 3 tane yabancı, 8 tane Türk oynat. Daha önce de ‘Ofsayt kalksın’ demiştim, herkes tepki gösterdi ama ofsayt önümüzdeki dönemde mutlaka kalkacak ve hızlı futbol, heyecanlı futbol, enerji veren futbol mutlaka gelecek” diye konuştu.