Fenerbahçe Beko'nun Euroleague 14. haftasında Fransa temsilcisi AS Monaco'yu 86-74 yendiği maçın ardından, başantrenör Sarunas Jasikevicius, takımın başarılı olma hedefleri doğrultusunda çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti.

Ülker Spor ve Etkinlik Salonu'nda gerçekleşen maç sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Litvanyalı teknik adam, takımına ve taraftarlara teşekkürlerini ileterek sözlerine başladı. Jasikevicius, taraftarların ve kulübün kendisine gösterdiği sıcak ilgiyi vurgulayarak, ilk yarıdaki üstün performanslarını ve ribaundlarda rakip üzerinde kurdukları üstünlüğü dile getirdi.

AS Monaco'nun Dörtlü Final'deki takımlardan biri olduğunu hatırlatan Jasikevicius, elde ettikleri önemli zaferin altını çizdi ve küçük adımlarla ilerleme arzularını belirtti.

"ÖNEMLİ BİR FIRSAT"

Jasikevicius, takımının ikinci yarıdaki başarılı savunma performansına dikkat çekerek, "Savunmada iyiydi. Rakip 29 sayıda kaldı ve bu anlamda çok mutluyum. Bunun üzerine inşa ederek ilerlememiz gerekiyor. Önümüzde lig maçı var. Bu çok önemli. Türkiye Ligi'nde de çok iyi olmamız gerekiyor. Çalışmamız adına çok önemli bir fırsat. Euroleague'de bir sonraki maç Zalgiris'le. Zalgiris bir play-off takımı ve onlara karşı oynamak her zaman zordur." ifadelerini kullandı.

47 yaşındaki başantrenör, mevcut kadroda daha önce birlikte çalıştığı üç oyuncu bulunduğunu ve takımla sadece bir kez kısa süreli bir antrenman gerçekleştirdiklerini belirtti. 

"ASYA'DA MIYIM, AVRUPA'DA MIYIM..."

Son 24 saatin oldukça yoğun geçtiğini dile getiren teknik adam, bulunduğu yer konusunda biraz şaşkınlık yaşadığını itiraf etti:

Birlikte çalışıp savaşmamız gerekiyor. Herkesi geliştirmeyi çok isterim. Önemli olan takım olarak başarılı olabilmemiz. Son 24 saat çok çılgınca geçti. Şu anda Asya'da mıyım, Avrupa'da mıyım bilmiyorum, kayıp bir durumdayım. Bu kadar kısa sürede büyük bir katkı sağlamam zor. Itoudis'in seviyesini hepiniz biliyorsunuz, bu nedenle çok fazla değişiklik yapmadan küçük dokunuşlarla oynadık. Ribaundlarda rakamların iyi olmadığını takımla konuştuk ve diğer takım bizden daha fazla şut atmamalıydı. Hücum ribaundları sayesinde daha fazla topa sahip olma şansımız oldu.