Aralarında spor dünyasının ünlü isimleri Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera ve Selçuk İnan'ın da bulunduğu toplam 21 kişinin dolandırıldığı iddiasıyla 252 yıla kadar hapsi istenen Seçil Erzan ve 6 sanığın yargılandığı davanın üçüncü duruşmasında mahkeme heyeti, taraf avukatların savunmalarının ardından ara kararını açıkladı.

Heyet, Seçil Erzan ve Ali Yörük’ün tutukluluk hallerinin devamına, tutuksuz sanıklar Asiye Öztürk, Kerem Can, Atilla Yörük ve Nazlı Can hakkında verilen adli kontrol hükümlerinin devamına hükmetti. 

Mahkeme, müştekiler Emre Belözoğlu, Selçuk İnan, Fernando Muslera ve Arda Turan'ın bir sonraki celse hazır edilmeleri için son kez süre verilmesine aksi takdirde haklarında zorla getirilme kararı çıkarılmasını hükmetti. 

BAZI İSİMLER HAKKINDA ZORLA GETİRİLME KARARI

Heyet, Seçil Erzan’ın bankadaki hesap hareketlerinin gönderilmesine, diğer sanıkların tüm bankalardaki hesap hareketlerinin sorulmasına, sanık Ali Yörük ve tanık Semih Kaya arasındaki hesap hareketlerinin istenmesine, sanık Seçil Erzan ile aynı dönemde bankada çalışan Fatin Seven’in tanık olarak zorla getirilmesine karar verdi. 

Ara kararın devamında mahkeme, müştekilerin katılma taleplerinin kabulüne, tanıklar Çevik Çeviker, Selçuk Oğuztürk, Nilgün Arabacı, Hakan Kıran ve Arda Turan’ın kardeşi Okan Turan hakkında zorla getirme kararı çıkarılmasına hükmetti. Sanık Erzan hakkındaki devam eden soruşturmaların sorulmasına, 2020-2023 yılları arasında Seçil Erzan ile birlikte çalışan tüm banka personellerinin kimlik bilgilerini isteyen mahkeme, Bozcaada’daki taşınmazın kimler tarafından şerh konulduğunun tespit edilmesine karar verdi. 

DURUŞMA ERTELENDİ

Ayrıca mahkeme sanık Seçil Erzan’a daha önce raporu alınan telefon içerisindeki sim kartın şifresinin bildirilmesi için 10 gün süre verilmesine, dosyada bulunan müştekilerin sanık Seçil Erzan tarafından yapılan sorgulamalara ilişkin Log kayıtlarının istenmesine hükmetti. 

Heyet, bankanın dosyaya sunduğu güvenlik kamera görüntüsünün bilirkişi heyeti oluşturularak rapor oluşturulmasına, soruşturma aşamasında Seçil Erzan’dan alınan belgelerin kolluk kuvvetlerinden mahkemeye gönderilmesine karar vererek duruşmayı 8 Mart 2024 tarihine erteledi.