Zonguldak'ın Karadeniz Ereğli ilçesinde CHP Belediye Meclis Üyesi adayı Hüseyin Çakır, partisinin bilişim sorumlusu olarak görev yaptığı Turgut Reis Ortaokulunda fenalaştı. 

İhbar üzerine okula gelen 112 Acil Servis ekiplerince ilçedeki bir özel hastaneye kaldırılan 59 yaşındaki Çakır, yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı. 

KABİNİN İÇİNDE FENALAŞTI

Yozgat'ta oy kullanmaya giden bir vatandaş ile Zonguldak'ta görevli olduğu okulda kalp krizi geçiren ilçe meclis üyesi adayı öldü.Yozgat'ın Lök köyünde oy kullanmak için eski sağlık ocağı binasına giden 76 yaşındaki Mustafa İldiş, oy pusulalarıyla kabine giderken fenalaştı.

Kalp krizi geçirdiği belirlenen İldiş, yakınları tarafından özel araçla Bozok Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne kaldırılırken yolda yaşamını yitirdi.

OYUNU KULLANDI KALP KRİZİ GEÇİRDİ

Manisa'nın Alaşehir ilçesinde oyunu kullanan 73 yaşındaki Hasan Çay da kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. 

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için Celal Şükrü Sayınsoy İlkokulunda kurulan 1087 numaralı sandıkta oyunu kullanan Hasan Çay, sınıfta fenalaştı. Çay, sandalyeden düşünce sandık görevlileri müdahale etti.

Ambulansla Alaşehir Devlet Hastanesine kaldırılan Çay, kurtarılamadı. 

Görgü tanığı Cafer Saban, "Hasan Çay oyunu kullandı ardından imzasını da attı. Rahatsızlandığını söyleyip sandalyeye oturdu. Sonra 'Cafer' diye benim ismimi söyleyerek düştü. Hemen ambulans çağırdık" diye konuştu.