Irak'ın kuzeyindeki üs bölgelerinden birine yapılan saldırıda şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir'in acı haberi, Kahramanmaraş'taki anne ve babasına ulaştı.

ACI HABERDEN SONRA ISITICI

Ailenin evinin 6 Şubat'taki depremlerde yıkıldığı, şehidin annesi Ümmihani ile babası Ali Özdemir çiftinin, yaşadıkları konteyneri ısıtamadıkları için çadırda kaldıkları öğrenildi. Çiftin kaldığı çadıra acı haber sonrası 10 adet ısıtıcı bırakıldığı görüldü. 

Üç çocuklarından tek oğlu olan bekar Müslüm'ün şehadet haberiyle Özdemir çifti gözyaşlarına boğulurken, ailenin yaşadığı çadır bölgesine Türk bayrakları asıldı.

HAYALİ AİLESİNE EV ALMAKTI

Özdemir ailesinin komşularından Nazire Keskin, acı habere çok üzüldüklerini belirterek "Çocuğun hayali 'Evlenmeden önce size bir ev alacağım' demiş. Bekardı, askere gitti, çok terbiyeli bir çocuktu, asil bir çocuktu. Depremde de ev gitti. Çadırda yaşıyorlardı" diye konuştu.

Komşulardan Hatice Gülbuyruk ise konteyneri ısıtamadıkları için ailenin çadırda kaldığını ifade ederek "Konteynerde soba kuramazlar. Mecbur çadırda kalacaklar başka çareleri yok. Eşyaları konteynere koydular ama ısıtamadıkları için çadırda kalıyorlar. Yani çaresizler" dedi.

 

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Kahramanmaraş Valiliği, Özdemir'in ailesinin yaşam koşullarına ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, Özdemir ailesine depremin ilk günlerinde çadır, ardından da konteyner tahsis edildiği ve hak sahibi olarak en kısa zamanda kalıcı köy konutuna yerleştirileceği belirtildi.