Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit harekat bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen evli ve 2 çocuk babası olan piyade sözleşmeli er Çağatay Erenoğlu’nun naaşı dün akşam askeri uçakla Sinop Havalimanı'na getirildi.

Şehit, babası Tuncay Erenoğlu, annesi Sabire Erenoğlu, kardeşleri Mehmet Çağrı Erenoğlu, Hüseyin Erenoğlu, eşi Zeynep Erenoğlu, kızları Cemre Nare Erenoğlu ve Elif Gökçe Erenoğlu, yakınları ve Vali Mustafa Özarslan, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, jandarma ve emniyet görevlileri ile çok sayıda vatandaş tarafından karşılandı. Şehit Erenoğlu'nun cenazesi daha sonra Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi morguna konuldu.

VATANDAŞLAR TÖRENE AKIN ETTİ

Piyade Sözleşmeli Er Çağatay Erenoğlu için hükümet konağı önündeki Kent meydanında  tören düzenlendi. Boyabat halkı ve çevre ilçelerden gelen binlerce vatandaş törene alanına akın etti. Burada Kur'an okunduktan sonra resmi tören yapıldı.

Kılınan cenaze namazının ardından da şehidin naaşı Yeşilyurt köyüne götürülerek helallik alındı. Daha sonra köy mezarlığında kılınan cenaze namazının ardından şehit Çağatay Erenoğlu'nun cenazesi gözyaşları arasında toprağa verildi. Törende şehidin eşi ve yakınları güçlükle ayakta durabildi.