Irak'ın kuzeyinde devam eden Pençe Kilit Harekâtı bölgesinde teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan altı asker son yolculuklarına uğurlanıyor.

 4 AYLIK HAMİLER EŞİ GÖZYAŞI DÖKTÜ

Piyade Uzman Onbaşı İsmail Yazıcı bugün Gümüşhane'nin Şiran ilçesinde toprağa verildi. Yazıcı'nın naaşı, dün Hakkari'de düzenlenen törenin ardından memleketi Gümüşhane'ye getirildi.


Piyade Uzman Onbaşı İsmail Yazıcı

Şehit Yazıcı için Şiran ilçe merkezindeki pazar yerinde tören düzenledi. Törende, şehidin 4 aylık hamile eşi Seda Yazıcı, şehidin annesi Miyase Yazıcı ile kardeşleri, gözyaşlarına boğuldu.


Hamile eşi tabuta sarılıp gözyaşı döktü

Cenazede Seda Yazıcı, şehit eşinin Türk bayrağına sarılı tabutu okşayarak gözyaşı döküp, "Kızım sensiz büyüyecek, seni göremeyecek. Bak kızını getirdim sana diyorum, kalkmıyorsun" diyerek ağıt yaktı.

Şehidin annesi Miyase Yazıcı da oğlunun tabutuna sarıldı.

ÖZGÜR ÖZEL'İN ÇELENGİ PARÇALANDI

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in cenazeye gönderdiği çelenek cami avlusunda bir kişi tarafından kırılıp parçalandı.

 "CHP’Yİ HEDEF GÖSTERMEYE ÇALIŞIYORLAR"

Parçalanan çelengi eline alarak açıklama yapan CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç şunları söyledi:

“Bugün Şiran’da şehit cenazesindeyiz. CHP Gümüşhane İl örgütü olarak Uzman Onbaşı İsmail Yazıcı’nın cenaze törenine katılmaya geldik. Çok ayıp, üzücü bir olayla karşılaştık. Genel Başkanımız Özgür Özel’in cenazeye gönderdiği çelengi, meczubun birisi vurup parçalamış.


CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç

Utanmaz, arlanmazlar. Çelengin görüntüsü bu maalesef. Bu memleketin sahibi gibi kendini hissedenler var, bu memleket 86 milyonun memleketi. Herkes bu memlekette vatan evladı, kimse hain değil. Böyle provokasyonlarla insanları kutuplaştırarak hiçbir şey elde edemezsiniz.

Bu çocuklarımızın, gençlerimizin şehit olmasının müsebbibi olanları Allah kahretsin, perişan eylesin ama onlara gereken ortamı, desteği, şartları oluşturamayanlara da lanet olsun. Şimdi kendi eksikliklerini gidermek için CHP’yi hedef göstermeye çalışıyorlar. Biz bu vatana bağlılığımızı göstereceğiz, asla da yılmayacağız”

MALATYA'DA DA ÇELENGE SALDIRI

Irak'ın kuzeyindeki hain saldırıda şehit düşen altı askerden Piyade Sözleşmeli Er Emre Taşkın için bugün Malatya'da cenaze töreni düzenlendi. Gaziantep ve Gümüşhane'deki cenazeler gibi buradaki cenazede de CHP çelengine saldırı düzenlendi.

Saldırganın şehit yakını olmadığı öğrenildi.

AKP'Lİ VEKİL ADAY ADAYI ÇIKTI

Önceki gün Gaziantep'te şehit Piyade Uzman Çavuş Abdulkadir İyem'in cenaze töreninde de Özgür Özel'in gönderdiği çelenk parçalanmış, saldırıyı yapan kişinin AKP’den milletvekili aday adayı olan Kenan Öztürk olduğu ortaya çıkmıştı.