Uluslararası kamuoyunda büyük yankı uyandıran ABD'li iş insanı Epstein'ın davasında arka arkaya sıcak gelişmeler yaşanıyor... 

İnsan kaçakçılığı, fuhuş, pedofili gibi suçlamalarla tutuklu bulunduğu ABD'de intihar eden ABD'li iş insanı Jeffrey Epstein'ın davasından yeni bilgiler geliyor. 

Stephen Hawking, Bill Clinton, Michael Jackson, Prens Andrew gibi çok sayıda ünlü ismin adının geçtiği davada gözler Epstein'in "seks kölem" dediği özel pilotu Nadia Marcinko'ya çevrildi. 

Birçok ünlü ismin adının geçtiği ifadelerde eskiden manken olan fakat daha sonra pilotluğa yönelen Marcinko'nun Epstein'in en güvendiği isimlerden biri olduğu biliniyordu. New York'ta yaşayan Marcinko'nun bir süredir sokağa çıkmadığı ve ortadan kaybolduğu belirtildi. 

ABD'nin çok okunan bulvar gazetelerinden New York Post'a konuşan bazı komşuları Marcinko'nun bir süredir hiç görünmediğini açıkladı. Epstein olayının en gizemli figürlerinden biri olan Marcinko, "Küresel Kız" olarak biliniyordu. Yıllarca Epstein'in "Lolita Ekspresi" adı verilen jetini kullanan Marcinko'nun uçuşlarda reşit olmayan küçük kız çocuklarını taşıdığı tahmin ediliyor. 

2008 yılında yetkililerle yaptığı anlaşmalar kapsamında dokunulmazlık alan Marcinko'ya, reşit olmayan çocuklara cinsel istismar ve cinsel saldırı suçlamaları yöneltilmişti. Fakat avukatları Marcinko'nun avukatları müvekkillerinin kurban olduğunu söylemişti. 

Epstein'in hayatı boyunca yanında olan Marcinko, Epstein Florida'da hapiste kaldığı süre boyunca en az 90 kere ziyaret ettiği de kayıtlara geçti. Marcinko'nun şirketinin adresi ile ev adresinin aynı olduğu belirtilirken bu konutun da Epstein'in müteahhit olan kardeşi Mark Epstein'e ait olduğu kaydedildi.