Selçuk Yöntem sunuculuğunu Ahmet Mümtaz Taylan'ın yaptığı 'Empati' programına konuk oldu.

Berlin'de yaşayan Yöntem, "Berlin kültürel ve farklı bir yapıya sahip olduğu için beni çekiyor. İster sakin ister hızlı bir hayat sürebiliyorsunuz. Orada zaman daha ağır akıyor gibi geliyor bana, telaşsız ve stressiz akıyor. Biz çok renkli bir ülkeyiz, her gün bir şey oluyor. Son gittiğimde taksiciye 'Ne kadar da gideriz' dedim, 'Biraz trafik var 13 dakika' dedi. Bizim taksi bulmamız yarım saat sürüyor. Öyle bir sakin ve telaşsız, sabırlı bir hayat var Berlin'de. İstanbul'da zaman hızlı akıyor. Yurdumun lezzetleri başka ama" dedi.

"GARSONLUK YAPTIM, BULAŞIK YIKADIM..."

Taylan'ın "Yabancı dilin yokmuş ama Londra'ya gitmişsin. 'İngiltere tecrübe olarak 10 yıla bedel' dedin mi? Ne oldu İngiltere'de anlatır mısın?" sorusunu Yöntem, şöyle yanıtladı:

"O bir rüyaydı, İngiltere'de master yapmak, Royal Akademi'ye gitmek... Çalışmamız gerekiyordu orada. Bazı şanssızlıklar oldu. Zuhal Olcay ile bir ailenin yanına gittik, bir barda arkadaşım sahne programı sunuculuğu buldu bana ama İngilizce bilmiyorum. Sunacağım metni hazırladılar, ezberledim. Sadece sunuyorum ve iniyorum, öyle idare ettik 1-2 ay. Ütücülük, garsonluk yaptım, bulaşık yıkadım, bir Türk restoranında menajerliğe kadar yükseldim.  Sonra dönmeye karar verdik. Çok gençtik, çok genç evlendik, o 19 yaşında ben 23 yaşındaydım düşünebiliyor musun, cengaverliğe bak? Zuhal çok istedi dönmeyi, döndük…"

Selçuk Yöntem 1976'da Zuhal Olcay ile evlendi ve ikili 3 yıl evli kaldı.