Türk futbolundaki kriz ve kaos ortamı A Milli Takım’a da sıçradı. Ay-Yıldızlıların Macaristan yolculuğu öncesinde ilk kez A Milli Takım daveti alan iki isim Beşiktaşlı Semih Kılıçsoy ile Ajaxlı Ahmetcan Kaplan’ın Ümit Milli Takım’a gönderilmesi ortalığı karıştırdı.

Siyah-beyazlı camia karara büyük tepki gösterirken yazılı açıklama yapan Futboldan Sorumlu Yönetici Feyyaz Uçar, “Tek kelime ile skandal. Yine diğer takım oyuncuları tercihen, Beşiktaşlı oyuncular mecburen oynatılmaya devam ediyor. Oyuncumuza yapılanın mobbing olduğu bir gerçektir. Bu kararı aldıranları kınıyoruz” dedi.

Olayın perde arkasına ise SÖZCÜ ulaştı. Teknik Direktör Vincenzo Montella’nın ilk 11’de düşündüğü 18 yaşındaki forvetin yönetici Hamit Altıntop’un önerisiyle U21’e gönderildiği öğrenildi. Semih gibi ilk kez davet alan Nürnbergli Can Uzun’un A Milli Takım’da kalmasında da Altıntop’un gurbetçi oyuncular üzerindeki etkisinin olduğu belirtildi.

MONTELLA: ORADA DAHA ÇOK OYNASIN İSTEDİM

A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella, Macaristan maçı öncesindeki basın toplantısında Semih Kılıçsoy kararı hakkında konuştu. “Semih bizim çok sevdiğimiz bir futbolcu ama bir yılı tamamlamamış bir oyuncu” diyen İtalyan çalıştırıcı, “Beşiktaş taraftarı çok rahat olmalı, ellerinde pırıl pırıl bir oyuncu var. Ben formaların rengine göre karar vermiyorum. Burada az oynayacağına orada daha fazla oynamasını istedim” ifadelerini kullandı.

SEMİH KILIÇSOY: ÇIKAR OYNARIM

A Milli Takım’dan ayrılarak Ümit Milli Takım’ın kafilesine katılan Semih Kılıçsoy ise moralini yüksek tutmaya çalışıyor. Semih’in yakın çevresine, “Ümit Milli, A Milli fark etmez. Gürcistan maçında çıkar oynarım” dediği öğrenildi.