Süper Lig'in 21. haftasında Konyaspor'a konuk olan Antalyaspor, karşılaşmadan 1-1'lik beraberlikle ayrıldı. Antalyaspor'un teknik direktörü Sergen Yalçın, maçın sonucundan dolayı memnuniyetini dile getirdi.

Basın toplantısında konuşan Yalçın, maçın zorlu hava ve zemin koşullarında gerçekleştiğini belirtti. Yüksek tempolu bir karşılaşma olduğunu vurgulayan Yalçın, maçın önemli bölümünde oyunun kontrolünün kendilerinde olduğunu ve birçok pozisyona girdiklerini söyledi.

Deplasmanda gol yemenin ardından oyunu döndürmenin güçlüğüne dikkat çeken Yalçın, şu ifadeleri kullandı:

"Çünkü Konyaspor'un ligdeki pozisyonu da çok sağlıklı bir yerde değil. Onlar da kazanmak için çok mücadele ediyor. Oyunlarda 3 maçtır geriye düşüyoruz. Ondan sonra çevirmek için çocuklar, çok çaba sarf ediyor. Bizim adımıza en sevindirici taraf bu."

"İKİNCİ YARI DAHA ZOR OLACAK"

"Oynanan müsabakalarda yavaş yavaş oyunu geliştirmeye çalışıyoruz. Bu tür deplasmanlar, ikinci yarı çok daha zor olacak. Çünkü herkes bir an evvel hattan kurtulmaya çalışıyor. Doğal olarak kazanmak istiyor."

"KAZANAMIYORSAK, KAYBETMEMEK..."

"En azından kazanamıyorsak kaybetmemek bizim için sevindirici. O bölümü de pozitif olarak görüyoruz. Bundan sonraki maçlarında Konyaspor'a da başarılar diliyorum. İnşallah bizim için de bundan sonrası iyi olur."

Yalçın, ekibinin oyun kalitesini artırma çabalarını sürdürdüklerini belirtirken, Konyaspor'a gelecek maçlar için başarılar diledi ve Antalyaspor'un ilerleyen dönemde daha iyi sonuçlar elde etme umudunu ifade etti.