Antalyaspor'un teknik direktörü Sergen Yalçın, Süper Lig'in 23. haftasında Kayserispor ile 1-1 berabere kalan takımının performansını değerlendirdi.

Yalçın, RHG EnerTürk Enerji Stadı'nda gerçekleşen mücadelenin ardından yapılan basın toplantısında, oyunun zorluk seviyesine değindi.

Yalçın, özellikle zemin koşullarının futbol oynamaya uygun olmamasından bahsederek, ilk yarının kendileri açısından iyi geçtiğini ifade etti.

Eğer 2'yi bulsaydık ilk yarıda oyunu bitirebilirdik diye düşünüyorum. İkinci yarı beklediğimiz gibi olmadı. İkinci yarıda maalesef oyunda çok fazla bir etkinliğimiz olmadı. Oyunu kurtarma telaşına düştük. Aslında böyle bir oyun mantalitemiz yok ama tabii bazen futbolda oyuncular doğal olarak skoru koruma telaşına düşebiliyor.

"SÜREKLİ AYNI KADROYLA OYNUYORUZ"

Yalçın, bu durumların olağan olduğunu belirterek, sözlerini şöyle noktaladı:

"Sonucunda bana göre 1-1'lik skor, adaletli bir skor gibi görünüyor bugün oynanan oyun için. Ama tekrar söylüyorum, ocak ayı zor bir ay. 7 tane müsabaka oynandı. Sürekli aynı kadro ile oynuyoruz. Çok kadro derinliğimiz yok açıkçası. Oyuncularımız çok mücadele ediyor."

"PUAN PUANDIR"

"Puan cetveline bakarsanız içeride dışarıda herkesin puan alması gerekiyor. Çok dar bir puan cetveli var herkes için. Bu tarafı da çok önemli. Biz deplasmanda kaybetmiyoruz. Alınmış bir puan. Her zaman puan puandır deyiminden yola çıkarsak kazanamıyorsan kaybetmeyeceksin mantığı iyi bir mantık şu anda bizim için."

"KOLAY BİR PERİYOT OLMAYACAK"

"Artık bu bölümü unutup, iyi dinleneceğiz. Önümüzdeki hafta zorlu maçlarımız var. Kupa maçımız, lig maçımız var. Büyük takımlarla oynayacağız. Kolay bir periyot olmayacak bizim için. Önümüzdeki 3 maçlık seri, kısa sürede ona hazırlanıp, oradan iyi bir şekilde çıkmayı hedefliyoruz."