EMS Yapı Sivasspor'un başarılı teknik direktörü Servet Çetin, Süper Lig'in ilk devresinde üst sıralarda yer almayı hedeflediklerini belirtti.

Çetin, ligde çeşitli maçlar oynadıklarını ifade etti. Beklenmedik sonuçlar aldıkları maçlar olduğunu söyleyen Çetin, "Tutturması kolay değil ama ligin ilk yarısı için kafamızda hesapladığımız bir puan var. Onu kazanırsak ligin ikinci yarısı bizim için daha iyi olur. Bütün hocaların böyle hedefleri vardır. O yüzden bu zor süreçte ne kadar puan toplarsak bizim için o kadar iyi olur." dedi.

"İŞİM ÇOK ZOR"

Sezonun başlangıcından bu yana tam bir kadro ile sahaya çıkamadıklarını dile getiren Çetin, şu ifadeleri kullandı:

"Bunları söylediğim zaman bazen insanlar bahane buluyor gibi düşünebilir ama buna da meyil vermemek için bunları az konuşmaya çalışıyorum. Gerçekten sezon başından beri tam kadro olamadık. Bazen eleştiri yapıyorlar, oyuna müdahale konusunda. Gerçekten işim çok zor, o bölgenin oyuncusu olmadığı için müdahale etme şansım olmadı. Farklı bölgedeki oyuncuyu ileri uçtaki mevkiye koydum, çoğu maçta böyle oldu. O yüzden alternatifli kadroyu bir türlü değerlendiremedik."

"ANLATMAYA ÇALIŞIRIZ"

Çetin, transfer dönemi yaklaşırken, kulübün mali durumunu dikkate alarak planlama yapacaklarını söyledi.

Yönetimle görüş alışverişinde bulunacağını dile getiren Çetin, "Eksik gördüğümüz bir yer varsa anlatmaya çalışırız. Yönetim gerçekten bizim görüşlerimize saygı duyuyor. Burada sonuç olarak Sivasspor'un menfaati önemli, o yüzden o şekilde davranırız." ifadelerini kullandı.

Çetin, futbolcularına iç sahada ve dış sahada oynanan maçlarda rahat olmaları gerektiğini vurguladı:

"Biz futbol oynayacağız. Oynayalım, kazanırız ya da kazanmayız önemli değil. Biz elimizden gelen mücadeleyi, oyunumuzu sergileyelim, bir şekilde kazanacaksak kazanırız. İç sahada da 3 puan, deplasmanda da 3 puan almayı tabii ki istiyoruz. İçeride de kazanalım taraftarımıza sevinç yaşatalım istiyoruz."