Trendyol Süper Lig'in 17. haftasında RAMS Başakşehir'e konuk olan EMS Yapı Sivasspor, rakibine 3-1 mağlup oldu. EMS Yapı Sivasspor'un teknik direktörü Servet Çetin, üst üste verilen penaltı kararlarının maçın gidişatını etkilediğini belirtti.

Maç sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Çetin, "Maçın başında istediğimiz performansı sergiledik ve zamanında golümüzü attık. Ancak ilk yarının sonlarında kazanılan penaltı skoru 1-1'e getirdi. Başakşehir'in güçlü oyununu bekliyorduk. İlk yarıyı 1-1 tamamlamamak daha iyiydi. İkinci yarının başlarında verilen penaltı ise oyunumuzu sekteye uğrattı." şeklinde konuştu.

Çetin, maçın hakemiyle ilgili düşüncelerini de paylaştı:

Umarım hakemler doğru kararlar vermiştir. Aksi takdirde bizim için zorluklar ortaya çıkıyor. Maalesef düdükler bize karşı çok kesin ve hızlı çalınıyor. Umarım hakemler doğruyu yapmışlardır. Çünkü biz de bu durumdan zarar görüyoruz. Maçta 1-0 önde iken puan ya da puanlar kazanabilirdik.

VAR sistemi hakkında da görüşlerini belirten Çetin, "Yabancı liglerde bu kadar hata yaşanmıyor. VAR olmasına rağmen yanlış kararlar alınıyor, bu büyük bir sorun. Hakemlere her zaman saygılıyız. Ancak geçen haftaki olayı desteklemiyoruz. VAR'a rağmen yapılan hatalar kulüplere zarar veriyor. İnsanlar bu durumdan rahatsız oluyor, mutsuzluk yaşanıyor. Avrupa'da bu durumun bu kadar yaygın olduğunu düşünmüyorum. Kararların istikrarlı olmaması, bir takıma uygulananların diğerine uygulanmaması sorun yaratıyor." ifadelerini kullandı.