Tinder flört uzmanı Paul Brunson, partnerlerimizi nasıl seçtiğimiz konusunda ve ilişkilerimizin nasıl devam edeceği konusunda işe yarayan önerilerde bulunuyor.

Sadece profesyonel yaşamında değil, özel hayatında da başarılı olduğunu dile getiren Brunson, eşi Jill ile mutlu bir evliliği olduğunu ve karısının kendisinin en yakın arkadaşı olduğunu da paylaştı.

Bir partnerde ihtiyacınız olan beş kişilik özelliği olduğunu söyleyen Brunson’a göre, bu “beş temel özellik” şunlardan oluşuyor…

1. DUYGUSAL UYGUNLUK

Duygusal açıdan uyumlu olmak bir dizi unsurdan oluşuyor, bunlardan ilki duygusal uygunluktur. Birlikte olduğunuz kişi korkularından bahsedebiliyor, isteklerini ifade edebiliyor mu? Duygusal istikrara sahip mi ya da nevrotik ve karamsar mı? Son olarak duygusal zekanızı göz önüne aldığınızda, kendinizin ve diğer insanların duygularını nasıl yönetiyorsunuz?

2. CESUR VİZYON

Bu özellik, sevgilinizin zorlukları benimsediğini, özellikle sizinle birlikte konfor alanlarının ötesine kolayca adım attığını gösterir. Geri bildirime değer verirler ve buna göre hareket etme konusunda proaktif davranırlar. Şüphe ortaya çıktığında, onlar sizin cesaret kaynağınızdır ve kararlarının arkasında dururlar.

3. DİRENÇLİ BECERİKLİLİK

Bu özellik, sevgilinizin dirençli bir şekilde hayatta yol aldığını ve zorlukların üstesinden geldiğini, zor zamanlarda destek ve cesaret sağladığını, hayal kırıklıklarını sizden çıkarmadan yaşadığını, zorluklarla karşılaştığında yardım aldığını, kişisel bakım uyguladığını ve refah alışkanlıklarını sürdürdüğünü gösterir. 

4. AÇIK FİKİRLİLİKLE ANLAYIŞ GÖSTERME

Bu özellik, partnerinizin açık fikirli olduğunu, farklı kültürlere ve fikirlere meraklı olduğunu ve sizin hakkınızda daha fazla şey öğrenmeye istekli olduğunu gösterir. Kendilerinin farkındadırlar, yeni deneyimleri paylaşmaktan hoşlanırlar ve anlamlı sorular sorarlar.

5. ŞEFKATLE DESTEK OLMA

Bu özellik, özellikle zor zamanlarda, ihtiyaçlarınıza öncelik verdiğini gösterir. Gerçekten kendiniz olabileceğiniz bir ortamı teşvik ederek, iletişimin saygı ve nezaketle olmasını sağlarlar.

İlişki dinamikleri (paylaşılan değerler vb.) bir çift olarak etkileşim şeklinizi gösterir, ancak beş temel unsur bir partnerde ihtiyaç duyduğunuz temel özelliklerdir.

Flört uzmanı, uzun süreli mutluluk için beş temel alanın hepsinde yüksek puan alan veya gelişme gösteren birine ihtiyacınız olduğunu söylüyor. Partnerinizin mükemmel olması gerekmiyor ama sizin için kabul edilebilir bir seviyede olması gerekiyor.

Bu niteliklerin birleşimi kişiye sağlıklı bir ilişki kurması için ihtiyaç duyduğu araçları sağlıyor.