14 yıl COO olarak, 12 yıldır ise yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Sheryl Sandberg, Meta'nın yönetim kurulundan ayrılıyor.

Facebook'ta birkaç fotoğrafla birlikte yaptığı bir paylaşımda uzaklaşmak için doğru zaman olduğunu ve şirkete tavsiyelerde bulunmaya devam edeceğini söyledi:

 "COO görevimden ayrıldıktan sonra, başarılı bir geçişin sağlanmasına yardımcı olmak için yönetim kurulunda kaldım. Mark'ın liderliğinde, Javi Olivan, Justin Osofsky, Nicola Mendelsohn ve ekipleri, Meta işinin güçlü ve gelecek için iyi bir konumda olduğunu şüpheye yer bırakmayacak şekilde kanıtladılar; bu nedenle, bu adımı atmak için doğru zaman gibi geliyor."

Zuckerberg ise Sandberg'e ayrılığı ile ilgili Facebook'ta şunları yazdı: "Adanmışlığınız ve rehberliğiniz başarımızı artırmada etkili oldu ve yıllar boyunca bana ve Meta'ya olan sarsılmaz bağlılığınız için minnettarım."

Sandberg, 14 yılını Meta'nın COO'su olarak ve 12 yılını da şirketin yönetim kurulunda geçirdi. Sandberg'in yönetim kurulu üyeliği görevi resmi olarak mayıs ayında sona erecek.

Sandberg, Meta'da çalıştığı süre boyunca şirketin milyarlarca dolarlık reklam işine liderlik etmesiyle tanınıyordu. Ancak Zuckerberg'in son zamanlarda reklamcılık ile ilgili net planlarının olmaması ve metaverse'e odaklanması Sandberg'in şirket içindeki statüsünü etkiledi.

Meta, Sandberg'in yönetim kurulu koltuğunu kimin devralabileceği konusunda henüz yorum yapmadı.