ABD'nin önde gelen gazetelerinden New York Times, Robert F. Kennedy Jr. ile 2024 ABD Başkanlık seçimleri ile birlikte siyasete atılan avukat Nicole Shanahan'ın Elon Musk ile cinsel ilişkiye girdiğini ve ketamin isimli uyuşturucu maddeyi aldığını ortaya çıkardı. 

Gazete farklı kaynaklara dayandırdığı haberde, Shanahan'ın 2021'de düzenlenen özel bir partide Musk ile birlikte uyuşturucu aldığını ve daha sonra Tesla, SpaceX ve eski adıyla Twitter olarak bilinen X'in sahibi Elon Musk ile cinsel ilişkiye girdiğini öne sürdü. Shanahan'ın cinsel ilişkiye girdiği sırada ikinci eşi Google'ın kurucu ortaklarından Sergey Brin ile birlikte olduğu ve daha sonra bu ilişkiyi itiraf ettiği de belirtildi.  

İddiaya göre eşinin Musk ile cinsel ilişkiye girdiğini öğrenen Sergey Brin bir ay sonra boşanma davası açtı.

Brin ve Shanahan 2018 yılında evlenirken çift 2023 yılının Mayıs ayında boşanmıştı. New York Times, Shanahan'ın Brin ile evliliği sırasında ketamin ve kokain de dahil olmak üzere birçok uyuşturucu maddeyi kullandığı 8 farklı kaynağa dayandırıldı. 

New York Times'a konuşan 3 farklı kaynak da Shanahan ile Musk'ın 2021 yılının Aralık ayında Miami'deki bir partide cinsel ilişkiye girdiğini söyledi. İsmini açıklamayan kaynaklar, Musk ve Shanahan'ın ketamin aldıktan sonra birlikte birkaç saat ortadan kaybolduklarını söyledi. 

Musk ve Shanahan iddiaları yalanlarken Musk 2024 yılının Mart ayında her hafta az miktarda ketamin aldığını ve bunun reçeteli olduğunu savunmuştu. 

Shanahan, Musk ile ilişkisini o dönemki eşi Brin'e söylemiş ve Brin de bir ay sonra boşanma davası açmıştı.