Ankara Simitçiler Odası Başkanı’nın; “Bakanlığa çağrıldık, simit zammını seçimden sonra yapacakmışız” demeci bayağı bir düşündürdü beni...

Devlet neden simit fiyatı belirliyor? Neden Ankara Simitçiler Odası diye bir oluşum var? Bu simit fırında yapılıp pişirilen bir yiyecek değil mi? Fırıncılar Odası kesmedi mi? Her şeyin ayrı bir odası mı var?

★★★

Oda Başkanı, “Hatta bizi üzen, kıran bazı ifadeleri de oldu. Ticaret Bakanlığı’nın talimatı ile zammı geri aldık” demesi rezaletin başka bir perdesi... Simit zammını geri al talimatı...

Oylar verilene kadar freni kökle, seçim bitince zamları yapıştır gönlünce...

Simit zammını bile geri aldırdılarsa kim bilir başka nelere seçim sonrası zam yapma hazırlığındalar. Poğaçacılar odası varsa onlar ne düşünüyorlar bu konuda acaba?

★★★

Garibim Mehmet Şimşek de daha iki gün önce çıkıp, “seçim ekonomisi uygulamıyoruz” demişti. Bu ne şimdi? Köprüden geçene kadar misali...

Tüm devlet imkanlarıyla propaganda yürütülüyor, atamalar yapılıyor, bir, iki kere kesmiyor üç kez mini maaş zammı yapılıyor. Simit sat onurunla yaşa insanları kandırma!

★★★

İnsanın keyfini kaçırıp kalan şunca yıllık hayatının tadını kaçırmaya ant içmişler gibi...

İşin ilginç tarafı ülkeyi bu hale getiren kadronun hâlâ ülke ve belediye yönetimi seçimlerinde favori olması... Hâlâ kendilerine oy verecek milyonlarca insan bulması... Kadim Türk halkının hakkıdır kallavi simit zammı...

Peki, seçim için harcanan bu paralar nereden temin ediliyor? Devletin bütçesinden. Bütçeye para nereden geliyor? Aklınıza gelen her harcamadan kesilen vergilerden!

Seçime kadar her gün dış güçleri, vatan hainlerini, 15 Temmuz darbesini, İsrail’i, Filistin’i, “bakınız çok enteresan”ları, “böyle olabilir mi ya”ları, “noktasında”ları, “eyy”leri dinle dur.

Yorulup uyusa, rüyasında konuşsa televizyonlar yine canlı yayında... Kimlerden alıyorlar reklamları bir baksana...

★★★

Bütün son kozlar kullanılacak. Paraysa para, sansürse sansür... Seçim sonrası ne olacak? Gökten fabrika mı yağacak?

En son “şeriat” tuşuna da bastı. Halbuki ekonomiyi şeriata göre şekillendirmeye çalıştığında elimizde fena patladı.

★★★

Halkımız müsterih olsun, neyse ki bunların enflasyona etkisi yok! Zira ülkemizde artık enflasyon oranı değil enflasyon kararı açıklanıyor.

-Kaç açıklayalım?

-Kendisi telefonda, bitsin soracağım!

★★★

Adam açlıktan ölmek bize koymaz, kuru ekmek yeriz yine de sevdamız diyor. Sefalet çekmekten hoşlanıyor. Hak ediyor. Bırakın çeksin!

Mutlu olmak onun da hakkı. Lakin kurunun yanında yaş da yandı. Artık kulak arkası da kalmadı. Ülke başkanlık sisteminin altında kaldı.

Sistem değişmeden ne yaparsan yap ulaşamazsın istediğin seviyeye... En iyisi zam gelmeden simidini ye...