İstanbul Başakşehir'de gerçekleşen olay, dün saat 06.30 sıralarında Altınşehir Mahallesi'nde meydana geldi. Yenibosnadaki işine gitmeden önce simit almak için fırına uğrayan Ömer Karagün, hafif ticari aracını çalışır halde bırakarak içeri girdi. Bu sırada Karagün'ün peşinden otomobille gelen şüpheli ise aracın sağ koltuğundan geçerek sürücü koltuğuna oturdu. Şüpheli aracı alarak hızla uzaklaştı. Simidini aldıktan sonra dışarı çıkan Ömer Karagün, aracını yerinde bulamayınca şaşkına döndü. Aracının çalındığını anlayan Karagün, polis merkezine giderek şikayette bulundu. 

"ARACI ÇALIŞIR HALDE BIRAKTIM"

Sabah işe gitmeden önce fırına uğradığını belirten Ömer Karagün, "Sabah saat 06.30 gibi evimden çıktım işe gitmek üzere. Bu fırından zaten her zaman sabahları simidimi, poğaçamı, kahvaltımı alırdım. Her zamanki gibi bugün de geldim, aldım. İçeride 2-3 dakika durdum, durmadım. Arabayı çalışır halde bıraktım, stop etmeyi unuttum. Girdim içeriye, çıktığımda araba yoktu, çalınmış. Karakola gittim" dedi.

"VİCDANI VARSA BİR YERE BIRAKSIN"

Aracını çalanlara seslenen Karagün, "Valla helal lokma. Vicdanı varsa ya bir yere bıraksın, ya da getirsin aldığı yere koysun. Diyeceğim bu. Yapacak bir şey yok. Alnımızın teri, kaç senelik emeğimiz. Bir ailenin kaç yıllık emeği. Bu kadar kolaysa bilmiyorum nasıl insan yetiştiriyorlar, nasıl çocuk büyütüyorlar. Ben bu yaşıma geldim, ne harama el uzattım ne de hırsızlık düşündüm. Bu insanlar nasıl böyle yapıyor, ben şaşırıyorum. Arabamın bulunmasını istiyorum. Yapanlardan da sonuna kadar davacıyım" şeklinde konuştu.