Bir yıl önce 30 Aralık günü Ankara’da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş, ölüm yıldönümü öncesi saldırıya uğradığı noktada anıldı. Eşi Ayşe Ateş "Adalet yerini bulsun isterse kıyamet kopsun" dedi.

Bir yıl önce Ankara’da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş, ölüm yıl dönümü öncesi saldırıya uğradığı noktada anıldı. Ateş için bugün de Bursa Emir Sultan Camii nde mevlid okunacak.

Ateş’in eşi Ayşe Ateş olayın meydana geldiği yerde açıklama yaparak "Türk siyasi tarihine kara bir leke olarak geçecek olan Sinan Ateş cinayeti; hepimizin hayatından bir parça alıp götürdü. Bir eşi, bir babayı, bir evladı, bir kardeşi, bir dostu, iyilikte yarışan bir insanı hayattan kopardılar" dedi.

"ŞEYTANIN BİLE NEFRETİNİ KAZANDILAR" 

Çukurambar Kızılırmak Mahallesi 1456 sokak 3 numaralı bina önünde konuşan Ayşe Ateş şunları söyledi:

- Biz ömrümüzü verdiğimiz davamıza canımızı da verdik. Buna rağmen bazı çevrelerin tavır ve iftira dolu söylemleri; bize bu aşağılık cinayet kadar ağır geldi. Babasız kalan iki evladımın hayat boyu yaşayacağı travmayı düşünemeyecek kadar gözlerini nefret bürüyenler, şehidimizin ardından sergiledikleri tavırla ölen ile uğraşmayı bırakan şeytanın bile nefretini kazanmıştır. Sinan, bedenen bu fani dünyada yok. Halâ dinmeyen öfkenizle ona yattığı toprağı da mı çok görüyorsunuz?

"HESAP SORULSUN"

- Biz önce Allah'a, sonra devletimize olan güvenimizi dile getirdik. ‘Dış güçlerin oyunu, seçim öncesi, Türkiye karıştırılmak isteniyor’ diyenler oldu. Biz, bunun böyle olmadığını bilmemize rağmen çirkin tezgahların bir malzemesi olmamak adına acımızı sinemize çekerek sakinleştiren taraf olmayı tercih ettik. Devlet babamız hesap sorsun istiyoruz. Adalet yerini bulsun, isterse kıyamet kopsun diyoruz.

"DİĞER FAİLLER NEREDE?"

- Bu alçak cinayetin failleri adli işlem gören kişilerle sınırlı değildir. Tespit edilen diğer faillerle ilgili olarak bugüne kadar neden hiçbir işlem yapılmadı? Olayın üzerinden bir yıl geçmesine rağmen, soruşturma tamamlanıp neden dava açılmadı? Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere; Adalet ve İçişleri Bakanlarımıza, Ankara Başsavcısına, soruşturmayı yürüten savcılara, yargı camiamızın şerefli hakim ve savcılarına sesleniyorum. İki küçük yavrumun yetim kaldığını unutmayın. Başka yavruların yetim kalomasına izin vermeyin.

"SESSİZ KALMAYIN"

- Herkes güven içinde yaşasın. Adalet, devletin temelidir. Dışarıda elini kolunu sallayarak gezen tüm failleri bir an önce yakalayın. Basın mensuplarının da bu davada haktan, doğrudan ve adaletten yana haberler hazırlamasını rica ediyorum. Yok saymak, sessiz kalmak Türk basınına yakışmaz.