Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyen Sinan Oğan, CHP Milletvekili Hasan Öztürkmen’in açıkladığı bütün mülklerin doğruluğunu kabul etti. Öztürkmen, Sinan Oğan’ın seçimlerin yapıldığı 2023 yılında Ankara’da değeri 100 milyon TL’nin üzerinde arsa, arazi, malikane ve lüks konut aldığını açıklamıştı.

Öztürkmen’in açıkladığı tapu kayıt bilgilerine göre Oğan, seçimden hemen önce ve sonra, sadece Ankara’nın Çankaya ve Gölbaşı’da çok sayıda mülk aldı.

‘NORMAL’ DEDİ

Oğan, Tv100’de katıldığı bir programda, uzun yıllar ticaretle uğraştığını, milletvekilliği yaptığını söyledi. TİKA’da çalıştığı dönemde maaşının 2 bin 500 dolar olduğunu belirtti. Bu durumda bazı taşınmazlar edinmesinin normal olduğunu savundu. Öztürkmen, Oğan’ın açıklamaları üzerine sosyal medyadan şöyle dedi:

“Ne dediysek o. Oğan’ın seçimin yapıldığı 2023 yılında değeri 100 milyon TL’den fazla arsa, arazi, malikane ve ultra lüks konut aldığını açıklamıştık. Oğan hepsini kabul etti. Oğan, ‘Benim hedefim Türk Milliyetçilerini birleştirmek’ diyor ama parselleri birleştirmiş. Açıkladığımız bütün tapu bilgilerini kabul etti. Çünkü belgeli... Biz sadece Gölbaşı ve Çankaya ilçelerinden aldığı mülkleri açıkladık. Oğan’ın yapacağı tek şey var. Tüm malvarlığını ve edinme tarihlerini açıklasın. Hatta birlikte gidelim, kendi ve ailesi üzerine olan tüm tapu kayıtlarını ve banka hesap bilgilerini çıkartalım. Tüm Türkiye görsün.”

“Kılıçdaroğlu 3 bakanlık teklif etti”

Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimi öncesinde dönemin CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’yla görüşmesi hakkında da konuşan Sinan Oğan, kendisine Cumhurbaşkanı Yardımcılığı ve 3 bakanlık teklif edildiğini söyledi. Oğan, “Beni linçleyenlere ricam şudur; arkadaşlar istediğiniz kadar linçleyin, eleştirin ama önce bir dinleyin. Bu ülkeyi krize girmekten kurtardım, kimse kusura bakmasın benim omuzumda böyle bir yük vardı” dedi.

HANGİ İLÇEDE HANGİ MÜLKÜ ALDI?

CHP'li Öztürkmen, Sinan Oğan'ın satın aldığı mülklerle ilgili şu listeyi paylaşmıştı:

■ Gölbaşı İncek’te malikhane: Tulumtaş Mahallesi’nde 7 dönümlük arsa içinde 800 metrekarelik malikâne. 30 milyon liraya alındı. Bugünkü güncel değerleri 50 milyon lira.

■ Gölbaşı’nda arsa: 2 bin 941 metrekare. Güncel değeri 4.5-5 milyon lira.

■ Çankaya Mutlukent Mahallesi’nde daire: Beysu Konakları’ndan. Bu semtteki daireler, konum ve büyüklüklerine göre, 12 milyondan başlayıp, 35 milyon liraya kadar alıcı buluyor.

■ Gölbaşı’nda villa: 2 dönümlük arazi üzerine kurulu villa. Oğan, buradan 3 parsel daha satın aldı. Arazilerin bugünkü bedeli yaklaşık 20 milyon lira. Bu villanın bulunduğu adanın hemen yanındaki devlete ait yol bir kapı ile kapatıldı. Üzerine kurt figürü konuldu..