Öğrencilerine sınav sırasında gürültü yapmamalarını söyleyen öfkeli öğretmen, öğrencilerinden birinin doğum yaptığını öğrenince şaşkına döndü.

Endonezya'nın Sampang kentindeki SMA Negeri Lisesi'nin sınav salonunda yaşanan kargaşanın nedeni herkesi şaşkınlığa uğrattı. 10. sınıfların sınıf sorumlusu Muhammed Nurchalid, sınıfta sessizliği sağlamaya çalışsa da pek başarılı olamadı. Üstelik öğrencilerin gürültülerine bir bebeğin ağlama sesi de eklenince kargaşa tamamen kontrolden çıktı.

Nurchalid, "Bir öğrencinin yanında bebekle birlikte kanlar içinde olduğu ortaya çıktı" dedi.

Nurchalid bir kadın öğretmeni ve okulun halkla ilişkiler görevlisini aradı. Öğrenci yardım için yerel bir kliniğe götürüldü. Ancak Nurchalid, tıbbi komplikasyonlar nedeniyle annenin durumunun stabil olmadığını ve Dr Mohammad Zyn Sampang Bölge Hastanesi'ne sevk edildiğini söyledi.

Bebek 3,2 kg ağırlığında dünyaya geldi.

Okul müdürü, öğrencinin kanamadan kaynaklanan nöbetler nedeniyle yoğun bakımda olduğunu ancak durumunun iyiye gittiği bilgisini verdi:

"Dün gece saat 11 buçuk civarında plasentanın başarılı bir şekilde çıkarıldığı haberini aldık. Şimdi daha iyi."

Öğretmen ve okul müdürü kadar öğrencinin ailesi de kızlarının hamile olduğuna dair hiçbir belirti olmaması nedeniyle şoke olduklarını söyledi. 

South China Morning Post'un haberine göre okul, kızın fazla kilolu olması nedeniyle şüphelenilmediğini, hatta spor öğretmeninin de diğer öğrenciler gibi hamile öğrencinin spor faaliyetlerine katılmaya devam ettiğini söylediğini belirtti.