İstanbul Şişli Teşvikiye Mahallesi, Prof. Dr. Orhan Ersek Sokak'ta pazar günü saat 22.00'de ortaya çıkan olayda, mühendis Fatih Aksin, dışarıda hayalna darbe patlamalarından sonra eve geldi. Kendini iyi hissetmeyen Aksin, iki arkadaşına mesaj atarak yardım istedi. 

Fatih Aksin, arkadaşlarının yanında geldikten bir süre sonra yere düşerek hayatını kaybetti. Mühendis Fatih Aksin'in ölüm aydınlatmak için okumaya devam eden polis, yaşadığı bina ve güvenlik güvenlik kamera kayıtlarını incelemişti. 

Vali Konağı Caddesi'nde çiçekçilik yapan bir kişi polise hizmet ederken, Fatih Aksin'in bir mağaza önünde yere düşerek başlığı basamağa çarptığını görerek yardıma koştuğunu söyledi.

Yerden kaldırdığı Aksin'e su vererek, ambulans çağrıyı teklif ettiğini belirten çiçekçi, Fatih Aksin'in bunu kabul etmeyerek uzaklaştığını belirtti.

Polis ekiplerinin yeni bilgilerle ilgili Fatih Aksin'in (49) önünden giden giyim mağazasının güvenlik kamerasını inceledi. 

İzlenen görüntülerde, mağaza önünden anlık olarak Aksin'in, hiçbir müdahalesi olmadan fenalaşarak sırt üstü yere düştüğü, odanın giriş basamağının köşesine çarptığı anlaşıldı.

Yapılan incelemelerde 14.12 sıralarında dışarı çıkan Aksin'in, 15.10 sıralarında saatlerinin arkasını tutarak binaya girildiği tespit edilmişti.

Aksin'in kesintisi devam ederken evde doğru yürüdüğü, daha sonra apartman kapısında bir süre beklediğim anlara ait görüntüler ortaya çıktı.