Peş peşe gelen şehit ve yaralı haberleri ile bir kez daha içimiz yandı. Sadece dokuz eve değil tüm ülkenin ocağına ateş düştü. Ne olur, taziye için bir takım sözler yerine, konuyu TBMM’ne getirin ve orada enine boyuna tüm detayları ile günlerce konuşulsun, tartışılsın en sağlıklı yol bulunsun.

Kurtuluş Savaşı yıllarında bile tüm mücadele TBMM’de alınan kararlarla yürütülüyordu. Bugün neden bu konu TBMM gündemine getirilip enine boyuna tartışılmıyor. Ancak ilginç bir anlayış, sanki muhalefet başka ülkenin insanlarıymış gibi, muhalefetin verdiği bir tek araştırma önergesi bile kabul edilmiyor. Neden çekiniyorsunuz? Sizlerin yakındığınız olaylarda bile, muhalefet araştırma önergesi veriyor onu bile reddediyorsunuz.

Yönetenler: Artık sağır sultan bile biliyor ki, bu hain bebek katillerinin arkasında ABD ve onun yardakçıları AB ülkeleri, yani Emperyalistler var. ABD’yi oradan gönderemezsek, bu terör belasından uzun yıllar kurtulamayız. Gerçek bataklık ABD!!

Başkan Biden ne dedi “Türkiye Cumhuriyeti, ABD dış politikası için olağanüstü ve olağandışı bir tehdittir”. Daha ne diyecek ? Bu sözler açıkça, ben bu terör örgütünün arkasındayım. Fırat'ın doğusundaki oluşturduğum, en modern silahlarla donattığım PYD ve YPG’ye yaklaşamazsınız. Onlar terör örgütü değil diyor. Size yine benim desteklediğim PKK ile uğraşmanıza ses çıkarmam, istediğiniz gibi uğraşabilirsiniz. Şu anda PKK en modern araçlar kullanıyor. Geçmişte, ellerinde ABD’nin bugün verdiği gelişmiş ekipmanlar yoktu. O nedenle asla bu tür eylemleri yapamıyordu.

Peki, tüm bunlar bilinirken biz ne yapıyoruz? Geçmişte rahmetli Ecevit ve Demirel’in Emperyalistlere verdiği cevapları danışmanlarınız masanızın üstüne koysalar !!

Orta Doğu kan gölü. Senaryo yıllar önce yazıldı ve oynanıyor. Irak, bizi kullanarak Suriye’de  halledildi. Sıra İran ve daha sonra Türkiye’ye gelecek. Ne olur artık bunu görelim. Orta Doğu’da Türkiye, İran, Irak ve Suriye bir araya gelip el sıkışmalı. Yoksa,İsrail’i ve Orta Doğu petrollerini güvenceye almak için bir Kürt devleti kurmanın uğraşı içindeler. Suriye, Irak, İran ve Türkiye’den toprak koparıp, kurulan Kürt devleti yanında, bir yandan da Akdeniz’e inmesini sağlayacaklar.

Vakit daralıyor. Bu dörtlü bir araya gelince, Fırat’ın doğusunda ne PYD ne de ABD artık orada barınamaz. Amerika şu anda Çin’e yöneldi.. Orta Doğu’dan bir an önce çıkmak istiyor. Irak ABD kuvvetlerinin ülkelerini terk etmesini açıkça dile getirdi.

ABD tüm bu işlerin arkasında derken, Rusya bu konularda ikili oynuyor. Çoğu kez de iki Emperyal güç kendi aralarında anlaşıyorlar. Tüm bunlar yaşanırken, Suriye’de bir tek Amerikan veya Rus askerinin öldüğünü duydunuz mu ?

Güvenlik güçleri ve MİT gerek Suriye gerekse Irak’ta çok büyük başarılara imza atıyorlar. Onlar bu mücadeleleri yaparken, bir yandan da dört devlet yetkilileri bir araya gelip yapılması gereken ne varsa karar vermeliler.

Yönetenler, bu konuların çözüm yeri TBMM. Bu konular enine boyuna konuşulur. Komisyonlara gerekirse bu konuların çok değerli emekli askerler ve uzmanları davet edilir.

Şu anda, Türkiye’nin gerçek “BEKA SORUNU” budur!!

Bakın ülkeyi karıştırmanın ilk adımları. MOSSAD ajanları yakalandı. Artık sokaklarda ve adliye koridorlarında şeriat naraları atılıyor. Ülkede 10 milyonu aşkın sığınmacı, iki milyona yaklaştığı iddia edilen, kendi ülkesine hainlik ederek ABD ile iş birliği yapan Afganlar. Bunlar her türlü askeri eğitimi almış genç insanlar.

Son dönemlerde ellerine aldıkları bir takım bayraklarla Şeriat hilafet isteriz diyenlerin çoğu sığınmacılar. Ajanlar ülkede cirit atıyor ve provokasyon yapıyorlar. İş artık öyle hale geldi ki, adliye koridorları ve TBMM kürsüsünden Cumhuriyet karşıtı söylemler yapılıyor.

Bu ülkenin muhafazakar insanları asla bu tür eylemlere katılmaz. Onlar ülkesine ve Cumhuriyet’e bağlı, inançlı ve vatansever insanlardır.

Emperyalistler, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıları biliyor ve bundan yararlanmak istiyorlar. TBMM oy birliği ile bu konularda karar alırsa, tüm ulus alınan karaların arkasında dimdik dururlar. Günde bir dilim ekmek dahi olmasa, bu halk ülkesi için hiç düşünmeden canını verir.

Gazze’de görülmemiş bir katliam yapılıyor. Emperyalistlerde ses var mı?

Peki 55 Müslüman ülkeden ses var mı?

Peki savaş suçları ile ilgili davaya katılalım diyen Müslüman ülke var mı? YOK…

Kim ses çıkardı, Güney Afrika !! mahkemeye 300 avukatla başvurdu. İsrail’in anında etekleri tutuştu. İlginç olanda Hristiyanlar, Müslümanlara yapılan katliamlara insanlık adına karşı çıkıyorlar.

Karşı duruş lafla değil, eylemle olur.

SON SÖZ: Güçlü olmazsan senaryo yazamaz ve yönetemezsin. Başkalarının yazdığı senaryoda oynarsın.
                                      MUZAFFER KILIÇ