İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, oyunu Çankaya ilçesindeki Türkiye Emlak Bankası Ortaokulu'nda 4625 numaralı sandıkta eşi Tuncer Akşener ile birlikte kullandı.

Akşener, "Seçim sonuçlarının Türkiye açısından iyi olacağını düşünüyorum. Bizim açımızdan da iyi olacağını düşünüyorum" dedi.

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı ve Kocaeli Gebze belediye başkan adayı Erkan Baş, oyunu İstanbul'daki Kadıköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde kullandı.

Zarfı atarken basın mensuplarına poz veren Baş, sandık görevlilerine teşekkür ederek eşi ve oğluyla okuldan ayrıldı.

ORUÇ: KULAĞIMIZA GELEN BAZI ŞEYLER OLUYOR

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tulay Hatımoğulları Oruç, Adana'nın Çukurova ilçesindeki Ayşe Atıl İlkokulu'nda oy kullandı. 

Oruç, "Lütfen her yerde gidelim oylarımızı kullanalım. Oylarımızı kullanmakla yetinmeyelim, sandıklarımıza hep birlikte sahip çıkalım. Kulağımıza gelen bazı şeyler oluyor. Bununla ilgili oyumuzu kullanmak kadar, oyumuzu korumak, sayımlarda doğru sayılmasını sağlamak, bu incelemeleri ve gözlemleri yapmak üzere hep birlikte değerli halklarımıza buradan çağrımızı yineliyoruz." diye konuştu.

BABACAN: İKTİDARA MESAJ VERME SEÇİMİ

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Bilkent'teki Türkiye Emlak Bankası Ortaokulu'nda oy kullandı. Babacan, "Bu seçimler sadece belediye başkanlarımızın, meclis üyelerimizin veya muhtarlarımızın seçileceği seçimler değil, aynı zamanda iktidara mesaj verme seçimi." dedi. 

İNCE: BU DÜĞÜN MEŞRU AMA ADİL DEĞİL

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, eşi Ülkü İnce ile oyunu kullanmak üzere Çankaya Yaşamkent Mahallesi'ndeki Şener Çakmak Anadolu Lisesi'ne geldi. İnce, "Seçim demokrasilerin düğünüdür. Bugün düğün günü. Memleketimize hayırlı uğurlu olsun. Fakat bu düğün meşru ama adil değil." dedi. 

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Ankara'da Kuzeykent Şehit İsmail Koç İlkokulu'nda oyunda okulunu kullandı. Yapıcıoğlu, "Sükunetle, huzur içerisinde bir seçim olsun. Sonuçta millet kazanacak, memleket kazanacak" dedi. 

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, oyunu İstanbul Beşiktaş'taki Şair Nedim Ortaokulu'nda kullandı. Perinçek, "Türkiye zincirlerini kıracağı bir döneme giriyor. Türkiye'nin ufkunda üretim devrimi var. Önümüzdeki seçimi üretim devrimi koşullarında, milletin iktidar olacağı, milli hükümetlerin kurulacağı koşullarda yapacağız. O nedenle Türkiye'nin önü açık, ufukları açık. Umutluyuz." diye konuştu.

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş oyunu İstanbul Fatih'teki Gelenbevi Anadolu Lisesi'nde 1245 numaralı sandıkta kullandı. Kurtulmuş oyunu kullanmaya eşi Sevgi Kurtulmuş ile birlikte geldi.