Şu sıralar Netflix’te popüler olan “Griselda” dizisinde Kolombiyalı uyuşturucu baronu Griselda Blanco'yu canlandıran Vergara, aksanının istediği rolleri almasını kısıtladığından dert yandı.

Los Angeles Times'a konuşan 51 yaşındaki aktris, “Her zaman karakter rolleri arıyorum çünkü bu aptal aksanla oynayabileceğim pek bir şey yok. Bir bilim insanını oynayamam ya da 'Schindler'in Listesi'nde yer alamam. Oyunculuk işlerim biraz sınırlı." dedi.

Vergara, Blanco'yu oynama fikrinin aklına ilk kez 2006 yapımı "Kokain Kovboyları" belgeselini izledikten sonra geldiğini söyledi. 2009 yılında “Modern Aile” dizisine başladı ama yıllar boyunca Blanco'yu aklının bir köşesinde tuttu ve hayatı hakkında sürekli araştırma yaptı.

“İnternette çıkan her kitabı, her makaleyi, her yeni notu okudum" diyen aktris, “Yıllarca okudum, okudum ve okudum.” şeklinde konuşarak role yıllardır hazır olduğunu belirtti.

La Madrina (Vaftiz Anası) ve La Viuda Negra (Kara Dul) olarak bilinen Blanco, 2012 yılında 69 yaşındayken vurularak hayatını kaybetmeden önce, kokain çetesinin liderliğini yapıyordu.