Yurtta mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklık değerleri dün giriş yapan soğuk ve yağışlı hava dalgasıyla düşüş yaşadı. İstanbul'da gece saatlerinde etkili olan sağanak yağış yer yer kar ve karla karışık yağmur olarak kendini gösteriyor. Bugün en yüksek 7 derece olması beklenen sıcaklığın hafta sonu İstanbul'da gündüz 3 dereceye gece ise eksi değerlere düşmesi bekleniyor.

DAHA DA SOĞUYACAK

Meteoroloji'nin tahminlerine göre yurtta etkili olmaya başlayan soğuk ve yağışlı hava hafta boyunca iç ve yüksek kesimlerde kar, kıyı kesimlerde ise sağanak yağmur ve karla karışık yağış olarak görülecek. Sıcaklık değerlerinde ise cuma gününden sonra tekrar düşüş bekleniyor.

İSTANBUL CUMA VE CUMARTESİ DONACAK

İstanbul'da hafta sonu gece sıcaklık değerlerinin sıfırın altına inmesi beklenirken, karla karışık yağmur ve kar yağışı yer yer kendini gösterecek.

AYDOS'TA KAR KENDİNİ GÖSTERDİ

Hava sıcaklığının düşmesiyle birlikte Anadolu Yakası'nın yüksek yerlerinden Aydos Ormanı'nda aralıklı kar yağışı başladı. 

TRAKYA'DA KIŞ ŞARTLARI ETKİLİ OLUYOR

Tekirdağ kent merkezi ile Çorlu ilçesinde sabah saatlerinde kar yağışı başladı. Bazı yerler beyaza bürünürken, kar yağışının ilerleyen saatlerde etkisini artırması bekleniyor.

KEŞAN BEYAZA BÜRÜNDÜ

Edirne'nin Keşan ilçesinde de kar yağışı etkili oldu. Yağışla birlikte araçların üzeri, çatılar ve yerler beyaza büründü. Hava sıcaklığının 0 dereceye düştüğü Keşan'da kar, tipi şeklinde etkisini sürdürüyor. Kar yağışı nedeniyle bazı kişiler şemsiyeyle dışarı çıktı, çocuklar ise kar topu oynadı. Trafikteki sürücüler ise kar yağışı nedeniyle ilerlemekte güçlük çekti. Keşan Belediyesi ekipleri, yağışın yoğun olduğu bölgelerde tuzlama çalışması yapıyor.