İstanbul'da Kennedy Caddesi, Avrasya Tüneli çıkışı Zeytinburnu istikametinde 30 Kasım Perşembe günü öğlen saatlerinde meydana gelen kazada, Yunus Emre Göçer'in (38) kullandığı motosiklete, Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu Mohammed Hassan Shekh Mohamud'un kullandığı 06 CD 4581 plakalı otomobil arkadan çarpmıştı.

Çarpmanın etkisiyle yola savrulan Göçer, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede 6 Aralık tarihinde hayatını kaybetmişti. Göçer, Maltepe Gülsuyu Mahallesi'nde bulunan cemevindeki cenaze töreninden sonra Başıbüyük Mezarlığı'nda toprağa verilmişti.

SOMALİ CUMHURBAŞKANI, MOTOKURYENİN EŞİYLE GÖRÜŞTÜ

Adli Tıp Kurumu'nun raporunun ardından bugün yeni bir gelişme daha yaşandı. Somali Savunma Bakanı Abdulkadir Mohamed Nur, motokurye Yunus Emre Göçer'in avukatı Iyaz Çimen'i ofisinde ziyaret etti. Bu sırada Yunus Emre Göçer'in eşi Öznur Göçer de orada bulundu. Nur, görüşme esnasında telefon ile Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud'u aradı. Mahmud, Türk adalet sistemine güvendiğini dile getirerek başsağlığı dileklerinde bulundu.

"HER ŞEY GEREKTİĞİ GİBİ DEVAM EDECEK"

Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud, "Acınızı paylaşıyorum, bütün kalbimiz sizlerle. Türkiye adaletine ve Türk adalet sistemine güvenimiz tamdır, saygımız da sonsuzdur. Her şey gerektiği gibi devam edecektir. Ben sadece bir baba olarak size duygularımı, başsağlığı dileklerimi iletmek istedim. Ayrıca eşim de aynı duygularla size dileklerini iletmek istedi. Benim arama sebebim bu. Allah rahmet eylesin diyor ve onun için dua ettiğimizi bilmenizi istiyoruz" dedi.