Süper Lig'in 17. haftasında Corendon Alanyaspor'a sahasında 3-1 mağlup olan Beşiktaş'ta teknik direktör Rıza Çalımbay ile yollar resmen ayrıldı. 

Yapılan açıklamada, "Yönetim Kurulumuz, Corendon Alanyaspor karşılaşmasından sonra gerçekleştirdiği toplantı neticesinde teknik direktörümüz Sayın Rıza Çalımbay ile yolların ayrılmasına karar vermiştir.

Söz konusu karar, değerli hocamızla yapılan sözleşmede varılmış mutabakat çerçevesinde 27 Aralık 2023 tarihine kadar daha fazla yıpranmaması adına alınmıştır. Efsane kaptanımız ve futbolcumuz Sayın Rıza Çalımbay'a tüm emekleri için teşekkür ederiz." ifadeleri kullanıldı.

TEKNİK DİREKTÖR ADAYLARI

Siyah beyazlılarda teknik direktörlük için 6 aday olduğu konuşuluyor. Yabancı teknik direktöre ağırlık veren Kartal'ın listesinde Fabio Cannavaro, Slaven Bilic, Jorge Sampaoli, Van Nistelrooy, Frank de Boer, Bruno Genesio ve Stanislav Cherchesov teknik direktörlük için düşünülen isimler yer alıyor.

RIZA ÇALIMBAY 7 MAÇA ÇIKTI

Rıza Çalımbay, 10 Kasım 2023'te başladığı Beşiktaş teknik direktörlüğü görevinde 7 maça çıktı. 60 yaşındaki teknik adam, 5 Süper Lig maçında 2 galibiyet 2 mağlubiyet, 2 Avrupa maçında 1 galibiyet ve 1 mağlubiyet aldı. Toplam 7 maçta 3 galibiyet, 1 beraberlik ve 3 mağlubiyet aldı.

BASIN TOPLANTISININ ARDINDAN İPLER KOPTU

Beşiktaş'ta Hasan Arat başkanlığındaki yeni yönetim geçtiğimiz günlerde tecrübeli teknik adamın sözleşme süresinin 27 Aralık olduğunu ve bu sürenin dolmasının ardından yeni bir değerlendirme yapılacağını açıklamıştı.

Dolmabahçe'de üst üste 3 maçtan da mağlubiyetle ayrılan Rıza Çalımbay 17. haftada Alanyaspor'a karşı alınan mağlubiyetin ardından basın toplantısında yaptığı açıklamalarla gündem oldu ve ipler koptu.