Trendyol Süper Lig'in 15. haftasında Ankaragücü ile Rizespor karşı karşıya gelmişti. Eryaman Stadyumu'nda oynanan müsabaka, 1-1'lik beraberlikle sonuçlanmış ve karşılaşmanın sonunda skandal bir olay yaşanmıştı.

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, maçın hakemi Halil Umut Meler'e yumruklu saldırı gerçekleştirmişti. Tutuklanarak cezaevine gönderilen Koca, TFF Hukuk Müşavirliği tarafından da PFDK'ye sevk edilmişti.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Ankaragücü Başkanı Faruk Koca'nın Hakemi Halil Umut Meler'e kırdığı darbenin cezayı verdiğini açıkladı.

ANKARAGÜCÜ'NE 5 MAÇ SEYİRCİSİZ

PFDK Ankaragücü eski başkanı Faruk Koca'ya 5 yıl hak mahrumiyeti cezası verdi... Faruk Koca, 3 yıl hak mahrumiyeti cezası nedeniyle ömür boyu futboldan men cezasına çarptırıldı.

MKE Ankaragücü ise 5 maç seyircisiz oynama ve 2 milyon TL para cezasına çarptırıldı.

İŞTE PFDK'DAN YAPILAN AÇIKLAMA

"MKE ANKARAGÜCÜ Kulübü Başkanı FARUK KOCA’nın, talimatlara aykırı hareketi, müsabaka hakemine yönelik saldırısı, tehdidi ve sebep olduğu saha olayı nedeniyle 5 YIL HAK MAHRUMİYETİ CEZASI ile cezalandırılmasına, neticeten üç yılı aşan ceza bakımından FDT’NİN 25/2. maddesi uyarınca SÜREKLİ HAK MAHRUMİYETİ CEZASI ile cezalandırılmasına

Aynı müsabakada MKE ANKARAGÜCÜ Kulübünün, mensuplarının ve taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 5 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA CEZASI ve 2.000.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

karar verilmiştir."