1994 yılında eski karısı Nicole Brown Simpson ve onun arkadaşı Ron Goldman'ı öldürmekle suçlanıp aklanmasının ardından Amerika'da ve hatta tüm dünyada tartışma konusu haline gelen Simpson, geçen hafta 76 yaşında öldü. Simpson'ın ölümüyle beraber de cenazesi ile ilgili söylentiler ortaya atıldı.

Ünlü NFL oyuncusunun, amerikan futbolunun beyinde bıraktığı hasarın araştırılması için beyninin bağışlanacağı söyleniyordu. Ancak Simson'ın avukatı nihayet konuya bir açıklık getirdi.

OJ Simpson'ı temsil eden avukat, eski NFL oyuncusunun beyninin bilime bağışlanması gibi bir planın olmadığını ve cesedinin yakılacağını söyledi.

Son günlerde Simpson'ın beyninin, bazen eski NFL oyuncularında teşhis edilen ve sahada tekrarlanan çarpışmaların bir sonucu olduğuna inanılan dejeneratif bir beyin hastalığı olan CTE'yi veya kronik travmatik ensefalopatiyi incelemek için kullanılacağına dair söylentiler dolaşıyordu.

Şu anda Simpson'ın mirasının vasisi olarak görev yapan avukat Malcolm LaVergne, NBC News'e Simpson'ın beyninin kesinlikle araştırma için bağışlanmayacağını söyledi ve şunu ekledi: "Beyni de dahil olmak üzere tüm vücudu yakılacak."

LaVergne, beş çocuğu da dahil olmak üzere yakın arkadaşları ve ailesinin katılacağı küçük bir törenin gerçekleşeceğini belirtti.

LaVergne ayrıca Ron Goldman'ın ailesinin, 33 milyon dolarlık mahkeme kararıyla ilgili olarak Simpson'ın mirasından hiçbir şey almamasını istediğini söyledi. Simpson, cinayetlerden kendini akladıktan iki yıl sonra Goldman ve Brown'ı öldürmekten suçlu bulunmuş ve 33 milyon dolar ödemekle cezalandırılmıştı.

LaVergne, "Simpson'ın ölümünü duyurduk, bir saat içinde Simpson'a ve tüm bu şeylere saldırdılar..." dedi.