Yayın hayatına 27 Haziran 2007’de başlayan SÖZCÜ Gazetesi, 18 yaşına bastı. 17 yıl boyunca en çok satan, en çok okunan, en güvenilir gazete olan SÖZCÜ, Korkusuz Gazetesi, sozcu.com.tr ve SÖZCÜ Televizyonu ile yoluna devam etti, ailemiz giderek büyüdü, haberleriyle çok konuşulan, okuyucusu ve izleyicisinin sadakatiyle tanınan bir medya grubuna dönüştük.

Yola 17 yıl önce “Sözümüz namusumuzdur” diyerek çıktık. Geride bıraktığımız yıllarda Cumhuriyet’ten, Atatürk’ten, laiklikten ve devrimlerinden hiç vazgeçmedik. İnatla çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Atatürkçülüğü savunduk. Hep haklının ve halkın yanında olduk. Peki 17 yılda ne mi yaptık?

Kritik dönemlerde Türkiye gündemini hep doğru okuduk. Ergenekon, Balyoz operasyonları sürecinde yaygın medya sızdırılan haberlere, oluşturulan delillere ‘alkış’ tutarken, bu davaların kumpas olduğunu o günlerde net olarak ortaya koyduk.  İktidar yanlısı medyanın ‘Cemaat’ diye yere göğe koyamadığı Fetullahçı Terör Örgütü’nün ülke için taşıdığı büyük tehdidi manşetlerimizden açıkça ilan ettik. Çözüm sürecinin Türkiye aleyhine olduğunu, terör örgütüyle masaya oturulamayacağını söyledik, iktidarı uyardık. Baskılara rağmen yılmadık, geri adım atmadık. Zaman SÖZCÜ’nün haklılığını ortaya koydu.

SÖZCÜ'nün yaş günü kutlamasına Genel Müdürümüz Asım Akgül, Yayın Yönetmenlerimiz Neşet Şenizel ve Serdal Saraç, Reklam Grup Başkanımız Funda Tuncer Sıdalı, avukatımız İsmail Yılmaz, Yazı İşleri Müdürlerimiz Kenan Kurtkaya, Metin Köklüçınar, Yurt Dışı Yayınlar Müdürümüz Özkan Saçkan, Ekonomi Müdürümüz Recep Genel, Dış Haberler Müdürümüz Özer Özbayraktar ve çok sayıda SÖZCÜ Medya Grubu çalışanı katıldı. 

SÖZÜMÜZ NAMUSUMUZDUR!

“Sözümüz namusumuzdur” diyerek yola çıkarken, okuyucularımıza Atatürk’ün gösterdiği yoldan ayrılmayacağımıza, halkın ve haklının yanında, laik, demokratik ve çağdaş Türkiye’den yana olacağımıza dair söz verdik. O söze hep sahip çıktık… Sahip çıkmaya devam edeceğiz...

Yayın hayatımız boyunca yanımızda olan, desteğini hep hissettiren halkımıza şükran borçluyuz. Teşekkürler Türkiye...