Türkiye A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) Son 16 Turu’nda Avusturya’yı 2-1 mağlup ederek adını çeyrek finale yazdırdı ve Hollanda'nın rakibi oldu.

SÖZCÜ Spor yazarları Yasin Yıldırım, Ercan Taner, Alican Özcan ve Ümit Genç, Türkiye'nin Avusturya karşısında aldığı galibiyeti değerlendirdi:

Ercan Taner: 2008 ruhunu yakaladık dün akşam gelen galibiyetle. Engelleri tek tek aşıyoruz. Hollanda var sırada. Bir bütün olmuş Milli Takım’la neden onları da geçmeyelim? Bravo çocuklar! Sizi çok seviyoruz.

Yasin Yıldırım: Herkes yüreğinin ekmeğini yer. 'Bizim Çocuklar' da yüreğinin ekmeğini yedi. Genciz, güzeliz, rakip kim olursa olsun sonuna kadar gideriz. Evet duygusalız, onlar gibi mekanik değiliz. İyi ki değiliz. Şimdi sen düşün Hollanda.

Alican Özcan: Her şeye rağmen, bu bir turnuva ve eleme turlarında bir mucize yaşanacaksa bunu en iyi beceren ülke unvanının sahibi olmaya devam ediyoruz. Tüm negatif anekdotlara kısa bir çeyrek final molası veriyoruz. En azından, 16 yıl sonra yeni bir mucizeyi yaşatan ve müthiş bir mücadele örneği sergileyen futbolcuların alın terinin hatırına…

Ümit Genç: Çeyrek finale ‘Türkiye’ yazdıran o son düdük sonrası sahaya serilen Milli Takım… Bu maç ve bu oyuncu grubu böyle anılacak çünkü Türk halkı uzun zamandır terinin son damlasına kadar mücadele edip, yorgunluktan bayılana kadar kazanmak için çabalayan bu takımı görmeyi çok beklemişti. Bize bu duyguları tekrar yaşattığınız için sonsuz teşekkürler Milli Takım.