Çekya maçı için bulunduğum Hamburg’da ilginç bir tesadüf yine beni buldu. A Milli Takım’ın eski çalıştırıcısı Stefan Kuntz’la şehrin eski merkezinde karşılaşınca ayaküstü bir sohbet de kaçınılmaz oldu.

Acelesi olsa da bizi kırmadı. Vincenzo Montella’dan önce Ay-Yıldızlı ekibimizi çalıştıran ve EURO 2024 elemelerinde takımın başında olan Alman hoca Türkiye’nin şampiyonada işinin zor olduğunu şu sözlerde vurguladı:

“Mentalite sorunu olduğunu gözlemliyorum. Takımın oyununa bu net şekilde yansıyor: Bu şartlarda Türkiye’nin işi çok zor. Önce kafa yapısı değişmeli.”

Türkiye’nin kendisi için özel bir yerde olduğunu da sözlerine ekleyen Kuntz, “Bu yolculukta benim de payım var. Başarılı olmanızı yürekten istiyorum” dedi.

"1 PUANA OYNARSAK HATA YAPARIZ"

Cardiff City'nin teknik direktörü Erol Bulut’tan Montella’ya uyarı geldi.

Bulut, “Gürcistan maçında da çok açıklar verdik. Portekiz kaliteliydi, bu hataları affetmedi ama artık önümüze bakmalıyız. Zor bir Çekya maçı var. Fizik olarak çok güçlü ve disiplinliler. Galibiyet için sahaya çıkmalıyız. Beraberlik için oynarsak hata yaparız. Biz savunma takımı değiliz. Oyuncular iki maçı da geride bırakmalı” dedi.

Takım olarak baskı yapmaları gerektiğini vurgulayan Bulut, “Montella da bu baskıyı göğüslemeli. Arda olayını en iyi bilen kişi hoca. Yorgunluk olayına katılmıyorum. 3-4 günde bir maça hazır olmalılar. Arda’nın sakatlığı vardır. Kamuoyu bilgilendirilmeli” şeklinde konuştu.

Taraftar için ise, “Müthiş bir taraftar desteği var. Burada doğup büyüyen biri olarak taraftarımızın takıma olan sevgisini anlıyorum. Onlar da buna karşılık vermeli. Daha iyi mücadele etmeli” dedi.

Fenerbahçe’nin yeni Teknik Direktörü Mourinho için ise, “Alışık olmadığı bir lig. Türkiye’de şartlar çok farklı. İşi kolay olmayacak." dedi.