Muğla'nın Bodrum İlçesi Torba Mahallesi Rıza Anter Caddesi'nde dün gece ana isale hattı patladı. Caddenin dereye döndüğü patlak sonrası bölgede onarım çalışması başlatıldı. Yolda trafik akışı kontrollü olarak sağlanırken caddede uzun araç kuyrukları oluştu.

MUSKİ'den (Muğla Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü) yapılan açıklamada patlak nedeniyle bazı mahallelerde su kesintisi yaşanacağı ifade edilerek şöyle denildi:

- Değerli Bodrumlu hemşehrilerimiz. Bodrum Torba Mahallesi ana içme suyu hattında patlak meydana gelmiştir. Yalıkavak, Koyunbaba, Gümüşlük, Bahçelievler, Karabağ, Akçaalan, Peksimet, Gölköy, Türkbükü, Gündoğan, Küçükbük, Farilya, Dirmil, Geriş, Turgutreis ve Dağbelen Mahallelerimizi etkileyen arızanın yaşandığı bölgede ekiplerimiz ilk andan itibaren aralıksız olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

- Arızanın tamiratı, boşalan boruların ve depoların tekrar dolması süresince belirtilen bölgelere su verilemeyecektir. Tamirat çalışmaları ve su kesintisi ile ilgili gelişmeleri vatandaşlarımızla paylaşmaya devam edeceğiz. Bodrumlu hemşehrilerimize sabır ve anlayışları için teşekkür ederiz.