Hilal Özdemir, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde Kadıköy'ün Suadiye Mahallesi'ne muhtar olarak seçildi.

Mazbatasını alan Özdemir, muhtarlığının ilk gününde halkın desteğiyle güzel şeyler yapacağını belirtti.

"MÜZİKLE İLGİLİ DE GÜZEL ŞEYLER YAPACAĞIM"

Sanatçı, "Beni seçen Suadiye halkına, güzel kalplere teşekkür ederim. Sanatçılığımı geri planda bırakmayacağım elbette. Halkıma hizmet ederken müzik, yaşamımın her milimetre karesinde olacak. Müzikle ilgili de güzel şeyler yapmayı planlıyorum. Bugün birinci günüm. Mazbatamı aldıktan sonra buna layık olacağım" dedi.

"MUHTARLIK SADECE EVRAK ÜRETEN BİR KURUM DEĞİL"

Özdemir, sözlerine şöyle devam etti:

"Muhtarların artık eskisi gibi işler yapmadığı konusunda çok duyum alıyorum. Faal olamadıklarını söyleyen birçok kesim var. Hatta 'Muhtarlar artık ne iş yapar?' diye ileri gidip soru soranlar da var. Ben bunları duydukça çok üzülüyorum. Muhtarlık sadece evrak üreten bir kurum ve yer değil. Pandemi döneminde bunu daha açık ve net gördüm. O dönemde sahada 7/24 muhtarlar vardı. Deprem bölgelerine yardım göndermede yine muhtarlar vardı. Yangın oldu yine muhtarlar vardı sahada. Hakikaten muhtarlık çok önemli bir yer."

"Ben de çok zor süreçlerden geçtim. Ne kadar sanatçı da olsam, her şeyden önce bir anneyim. 2 tane evladım var. Hayatımı idame ettirmekle mesulüm. Pandemide çok sıkıntı çektim. O dönemde yapılacak en güzel şeyi yaptım. Benim arkadaşımdı muhtar Nihal Cengiz. Ona ilettim bu konuyu.  Bir anne ve Türk kadını olarak devletime ve dostlarıma sığındım. O zaman yardımlaşmanın doruk noktasında olduğu zamandı. Yapılan desteği, yardımları, insanlığı gördükçe muhtarlığın ne kadar özel ve önemli bir kurum olduğunu anladım."

"UZUN ZAMANDIR KURSLAR ALIYORUM"

"Ben uzun zamandır kişisel eğitim kursları alıyorum. Bununla birlikte insanlara nasıl faydalı olabilirimin derdiyle ben de bu yola girdim. Daha önce nasıl bana destek oldularsa ben de ihtiyacı olana destek olacağım. Bu kurum devletin en şefkatli eli aslında baktığınız zaman muhtarlık. Bu yüzden elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım."

"MUHTARDAN YARDIM ALDI' SÖYLENTİLERİ ÇIKTI"

"Magazin basınında benimle ilgili 'Muhtardan yardım aldı' diye haberler çıkmış. Ne mutlu ki bana etik olmayan başka bir şey yapmadım. Muhtardan yardım aldı dedikleri muhtar da benim canım arkadaşım Nihal Cengiz, Caddebostan mahalle muhtarı. Hiçbir şekilde gocunmuyorum. Önemli olan benim neyi başardığımdır. Şu anda kocaman Suadiye Mahallesi muhtarıyım."