Sultangazi ilçesine bağlı Esentepe Mahallesi'nde yaşayan Gül Koçak, iki bina arasındaki boş arazide baktığı anne kediyi ve dört yavrusunu beslemeye gitti. İddiaya göre anne kedinin çığlığını duyan Koçak, gittiğinde üç yavru kedinin öldüğünü gördü. 

Üç gündür kedileri beslediğini söyleyen Gül Koçak, "Yavrular üşümesin diye iş yerinden buraya kutu getirip yuva yapmıştım. Bunu yapan iki kez yırttı attı kutuyu"diyerek gözyaşı döktü.

"CİĞERLERİNİ ÇIKARMIŞLAR"

Daha sonra yavru kedileri toprağa gömen Koçak, "Dört yavru vardı. Hayvanları burada dövmüşler, bir de üstüne basıp ciğerlerini çıkarmışlar. Böyle vicdansızlık, böyle insafsızlık olmaz.Sabah bu hayvanların annesinin çığlığını duydum, gözümün önünden gitmiyor. Resmen havaya doğru bakarak bağırıyordu. İçim yandı. Şurada küçük bir kutu vardı kutunun içinde büyüsünler dedim. Size ne zararı var? Bunu yapan aklı başında yetişkin biri, çocuk yapmaz. Çünkü çocuklar besliyordu. Bunu, hayvanları burada beslememi istemeyen kişiler yaptı. Burada hayvanlara üç gündür bakıyorum. Anne kedi, kayıp olan diğer yavrusunu aramaya mı gitti bilmiyorum" şeklinde konuştu.