Süper Lig'in 20. haftasında Gaziantep FK'nın Fenerbahçe'ye 1-0 mağlup olduğu karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında Marıus Sumudica'nın tavırları gündem yarattı. Mağlubiyetin ardından karşılaşmayı değerlendiren Rumen teknik adamın, 'İsmail Kartal kim?' çıkışı tepkilere neden oldu. 

Fenerbahçe Teknik Direktörü Kartal'ın saha zemini ile ilgili serzenişinin hatırlatılması üzerine sinirlenen Sumudica, şu ifadeleri kullandı:

“İSMAİL KARTAL FEDERASYONA YAZI GÖNDERSİN!”

''İsmail Kartal kim? Bütün Türk teknik direktörlere saygı duyuyorum aslında ama burası benim şehrim, burası benim stadım İsmail Kartal saygı duyacak. İsmail Hoca'nın futbol konuşması gerekiyor. Aynı zeminde biz de oynadık. İsmail Kartal isterse federasyona yazı göndersin bütün maçları onların sahasında oynayalım. Burada futbol konuşulması lazım. Sahamız böyle ama istiyorsa dilediği zeminde oynayabiliriz. Biz de Sivas’a gidip oynayacağız. Orada da zemin kötü olacak ve biz puan kaybedersek bu bizim için bahane mi olacak” şeklinde konuştu.

“GAZİANTEP’İN FENERBAHÇE’NİN PARASINA İHTİYACI YOK”

Fenerbahçe taraftarlarına tribünlerde fazla yer ayrılmasına da tepki gösteren Sumudica, “Gaziantep’in Fenerbahçe’nin parasına ihtiyacı yok” diyerek basın toplantısından ayrıldı.

Sumudica'nın İsmail Kartal ile ilgili sözlerinin sosyal medyada gündem olmasının ardından sarı lacivertli taraftarlar Rumen hocaya tepki gösterdi. Kulüp tercümanının da sözleri yumuşatarak çevirdiğini düşünen Fenerbahçe taraftarları Sumudica'nın meslektaşı İsmail Kartal'dan küçümseyici ve alaycı tavırla bahsetmesinin kabul edilemez olduğunu belirtti.