Trendyol Süper Lig'in 15. haftasında MKE Ankaragücü ile Çaykur Rizespor arasında oynanan karşılaşmanın ardından Ankaragücü Başkanı Faruk Koca'nın hakem Halil Umut Meler'e saldırması kamuoyunda tepki çekti. TFF yapılan olağanüstü toplantının ardından açıklamalarda bulundu.

SÜPER LİG ERTELENDİ Mİ?

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, tüm liglerdeki maçların süresiz olarak ertelendiğini açıkladı. 

"KENDİNİ BİLMEZ CANİLER"

İşte Büyükekşi'nin açıklamalarından satır başları:

"Kendini bilmez caniler tarafından FIFA kokartlı hakemimiz Halil Umut Meler çok kötü ve insanlık dışı bir saldırı gerçekleştirildi. Bu saldırıyı kınıyoruz. Halil Umut Meler'in sağlık durumunu yakından takip ediyoruz. Değerli hakemimize acil şifalar diliyoruz."

"HEDEF GÖSTERENLER SORUMLUDUR!"

"Bu alçak saldırı sadece Halil Umut Meler'e yapılmadı! Türk futbolun tüm paydaşlarına yapıldı. Bugüne kadar hakemleri hedef gösteren herkes bu aşağılık suçun suç ortağıdır. Başkanlar, teknik direktörler, futbolcular, hakem yorumcularının hakemleri hedef gösteren, kamuoyunun önüne atanlar, bu alçak saldırının sorumlularındandır. Sorumlu kulüp ve yöneticileri, en ağır şekilde cezalandırılacaktır."

"TÜM MAÇLARI ERTELEDİK!"

"Tüm maçları süresiz olarak erteledik. Artık yeter! Yeter diyoruz! Her gün hakem suçlamak! Hakemler de insan! Bu kadar tekmeler, yumruklar atacak şekilde... Kimseye böyle vurulmaz. Türk futbolunun değerini daha fazla düşürmeyin! Dünyaya Türk futbolunu rezil etmeyelim! Yeter artık!"

ANKARAGÜCÜ HALİL UMUT MELER'DEN ÖZÜR DİLEMEDİ

Ankaragücü Kulübü, Başkan Faruk Koca'nın, hakem Halil Umut Meler'e gerçekleştirdiği saldırı sonrası bir açıklama yayınladı. Sosyal medyadan yapılan paylaşımda, hakem Halil Umut Meler'e geçmiş olsun dileğinde bulunulmaması dikkat çekti.

Yaşananların ardından bir açıklama yayınlayan Başkent ekibinin açıklaması, şu şekilde:

"MKE Ankaragücü Spor Kulübü olarak bu akşam yaşanan hadisenin üzüntüsü içerisindeyiz.

Eryaman Stadyumu’nda karşılaştığımız Çaykur Rizespor karşılaşması sonrası yaşanan üzücü olaydan dolayı Türk futbol kamuoyundan ve tüm spor camiasından özür dileriz."