Benzema ve Al Ittihad'ın krizinde yeni bir sayfa açıldı. Fransız oyuncunun takım arkadaşlarıyla birlikte Dubai'deki mini sezon öncesi hazırlık kampına gitmemesi, yıldız oyuncunun Avrupa futboluna dönüşüyle ilgili spekülasyonları artırdı.

Benzema, Al Ittihad'ın kötü formu nedeniyle Los Tigres taraftarlarından gelen eleştiriler üzerine sosyal medya hesaplarını kapattıktan sonra yılı tartışmalar içinde sonlandırmıştı.

Fransız futbolcu, Cidde kulübünün izniyle de olsa Madrid'e seyahat etmek için, takımının Asya Kupası için Suudi ligine verilen aradan önceki son maçına çıkmadı.

Benzema, şimdi de Al Ittihad'ın Dubai'deki antrenman kampına zamanında yetişemedi. Teknik direktör Marcelo Gallardo'nun ekibinin planlanmış iki hazırlık maçı var; Biri 24 Ocak'ta Al Bataeh'e, diğeri ise dört gün sonra 28 Ocak'ta Shabab Al Alahly'ye karşı.

Takım 30 Ocak'ta Cidde'ye geri dönecek. Al Ittihad önümüzdeki haftalar için programını kamuoyuna açıkladı ve 12 Ocak Cuma günü tüm oyuncular antrenmana döndü ancak, Benzema yoktu.

'MAURITIUS ADALARI'NDA MAHSUR KALDI'

Suudi basını, Benzema'nın Mauritius Adaları'nda tatildeyken takımadaları vuran bir kasırga nedeniyle zamanında gelemediğini yazdı.

Al Ittihad; Gallardo, Kante, Fabinho, Abderrazak Hamdallah, Romarinho'nun görüntülendiği Dubai ziyaretinin fotoğraflarını yayınladı. Ancak Benzema'nın kafilede olmadığı görüldü.

Al Ittihad kulübünden kaynaklar, Benzema'nın önümüzdeki saatlerde takım arkadaşlarına katılmak üzere Dubai'ye gideceğini ifade etti.

BENZEMA-LYON İDDİASI

Tüm bu kargaşa içinde, Benzema'nın, eski kulübü Lyon'a dönebileceğine dair haberler yayıldı. 36 yaşındak, forvet oyuncusu Lyon'un altyapısında yetişmiş ve 2009 yılında Real Madrid'e katılmak üzere kulüpten ayrılmıştı.